Przejdź do treści

Magazynowanie wody pitnej

Nasze zasoby wody pitnej są dużo mniejsze niż myślimy. Wiem, że wydaje nam się, że większa część planety pokryta jest wodą i nie powinno jej dla nikogo zabraknąć. To prawda, ale większa jej część to woda słona, która nie nadaje się do spożycia. Nam potrzebna jest woda słodka, której jest niewiele.

Duży zbiornik do magazynowania wody do picia

duże zbiorniki wody pitnejTak wiele ostatnio mówi się o konieczności racjonalnego zużycia wody. Niestety niewiele do nas z tego dociera i dlatego marnujemy pokaźne jej zasoby. Może jednak przyjść kiedyś taki dzień, że tej wody zabraknie dla wszystkich i wtedy dopiero przejrzymy na oczy. Niewiele osób świadomych, którzy rozumieją zagrożenie podjęło kroki, których celem jest oszczędność wody. Poza ograniczeniem jej zużycia do minimum, można w tym przypadku także wziąć się za magazynowanie wody, którą możemy pozyskać z natury. Mowa tutaj na przykład o deszczówce, czy też kondensacie pary wodnej. Taka woda jest dostępna dla nas za darmo,  wystarczy tylko, że będziemy ją na bieżąco gromadzić. Odpowiednie do gromadzenia deszczówki wydają się duże zbiorniki wody pitnej wykonane z materiałów sztucznych lub ceramiki. Możemy w ten sposób zgromadzić i przechować przez dłuższy czas wodę w czystych warunkach. Taka woda nada się idealnie zarówno do kąpieli jak i podlewania ogródka, a także po odpowiednim oczyszczeniu do picia. Pozwoli nam to oszczędzić nie tylko na kosztach samej wody, ale także przyczynimy się do jej racjonalnego zużycia.

Pamiętajmy, że woda jest nam do życia potrzebna jak nic innego. Bez niej nie będziemy mogli istnieć, dlatego dbajmy o nasze zasoby wody słodkiej i starajmy się nie marnować wody. Dobrym początkiem będzie magazynowanie jej u nas w domu i jej późniejsze wykorzystywanie, w miarę naszych potrzeb.