Przejdź do treści

Kursy kategorii B

  • przez

Każdy kierowca ma obowiązek przestrzegać przepisów ruchu drogowego, gdyż w przeciwnym wypadku grożą za to surowe mandaty i punkty karne. Po przekroczeniu dwudziestu czterech punktów, zostaje kierowcy zabrane prawo jazdy.

Uprawnienie po kursie na prawo jazdy

kurs na prawo jazdy kat b w ToruniuKurs w szkole jazdy możemy zaliczyć nawet parę miesięcy przed osiemnastymi urodzinami, ale do egzaminu możemy przystąpić dopiero w momencie ukończenia osiemnastego roku życia. Ma to na celu uniemożliwić zbyt młodym osobom prowadzenie pojazdów mechanicznych. Od tego jaką kategorię kursu zrobimy, takie uprawnienia otrzymamy. Najpopularniejsza jest kategoria B, która uprawniana nas do prowadzenie samochodów osobowych do maksymalnej wagi dwóch ton. Dla przykładu, kategoria C uprawnia kierowcę do prowadzenia samochodu powyżej trzy i pół tony, zaliczanego do pojazdów ciężarowych. Kurs na prawo jazdy kat B w Toruniu możemy odbyć w godzinach porannych, popołudniowych, lub wieczornych. Instruktorzy są bardzo elastyczni i potrafią się dostosować do możliwości czasowych kursantów. Długość kursu zależy od dyspozycyjności kursanta i instruktora, ale najczęściej w ciągu paru tygodni udaje się większości osobom go skończyć i przystąpić do egzaminu państwowego. Na kursie uczymy się technik parkowania, sposobów płynnej jazdy, oraz delikatnego hamowania i automatycznej zmiany biegów. Poznajemy także teorię, która jest niezbędna do prawidłowego poruszania się samochodem po ulicach miast i autostradach. Im więcej się nauczymy na kursie, tym lepiej dla nas.

Zdanie egzaminu za pierwszym razem nie jest łatwe, bo każdemu towarzyszy stres, który niektórym kursantom pomaga, a innych paraliżuje. Ważne jest dobre przygotowanie do egzaminu, bo daje nam duże szanse na zdanie go za pierwszy podejściem.