Przejdź do treści
kurs języka angielskiego

Kurs języka angielskiego dla bezrobotnych – poszerzenie kwalifikacji

W Polsce wciąż bardzo wysoki jest odsetek ludzi pozostających bez pracy, czyli będących tak zwanymi w skrócie bezrobotnymi. Wciąż powstają nowe programy rządowe, mające na celu zmianę tego stanu rzeczy i znalezienie im pracy oraz zapewnienie godziwych warunków życia.

Kurs języka angielskiego to dobry wybór

kurs języka angielskiegoW mieście Bydgoszcz powstała więc idea organizowania kursów, mających na celu wsparcie dla tych osób oraz pogłębienie ich predyspozycji zawodowych i umiejętności. Polecany kurs języka angielskiego w Bydgoszczy (w wielu przypadkach oraz miejscach jest oferowany także bezrobotnym zarejestrowanym w lokalnych urzędach pracy) to doskonały przykład jednej z form, podniesienia kompetencji zawodowych oraz pomoc na odnalezienie się wśród zagranicznych firmach, oferujących współpracę na polskim rynku. Warto skorzystać z takiej formy doszkalania (zazwyczaj darmowej) gdy pozostajemy bez pracy, gdyż z całą pewnością angielski przyda nam się w przyszłości – nawet jeśli nie w potencjalnej pracy, to w przypadku wyjazdów czy podróży. Znajomość tak zwanego business english to z całą pewnością wielki atut naszego CV, który zainteresuje każdego pracodawcę, bez względu na branżę czy stanowisko na jakie aplikujemy. Być może właśnie ten aspekt sprawi, że to właśnie my dostaniemy propozycję podjęcia współpracy? Z pewnością warto z tego skorzystać i rozpocząć naukę, nawet jeśli do tej pory nie mieliśmy styczności z tym językiem. Plusem jest fakt, że nauka angielskiego organizowana w ramach projektu miasta jest przeznaczona dla każdego, kto posiada status osoby bezrobotnej. Kurs angielskiego posiada zarówno grupę dla osób dopiero rozpoczynających z nim przygodę (tak zwana grupa podstawowa).

Jak i również tych, którzy posiadają już pewną wiedzę oraz umiejętności, a chcą je usystematyzować oraz pogłębić. Warto więc rozejrzeć się czy w naszej okolicy organizowane są takie szkolenia dla osób bezrobotnych, ale nie tylko.