Przejdź do treści

Kudowa Zdrój i okoliczne atrakcje przyrodnicze

  • przez

Turyści z rożnych zakątków kraju udają się do Kudowy by podziwiać Góry Stołowe. Atrakcji w Kotlinie Kłodzkiej nie brakuje. Obok Kudowy położone jest przejście graniczne z Czechami. Dzięki temu można połączyć chodzenie po górach, wypoczynek w uzdrowisku i zwiedzanie sąsiedniego kraju. Dojazd do Kudowy Zdroju jest wyjątkowo prosty. Prowadzi tam droga krajowa z Wrocławia w stronę granicy.

Co warto zwiedzać będąc w Kudowie?

kudowa zdrójSzukając atrakcyjnych noclegów na Dolnym Śląsku, warto zainteresować się bogatą bazą turystyczną w Kudowie. To uzdrowiskowe, malownicze miasto położone jest na styku dwóch krajów. Kudowa Zdrój jest miejscem, z którego można z łatwością wyruszyć na górskie wędrówki lub na samochodową wycieczkę po Czechach. Tutejsze pensjonaty i hotele posiadają elegancko urządzone pokoje. Bogaty wybór gastronomii sprawia, że nie ma problemu ze znalezieniem oferty śniadaniowej lub obiadowej. Wyjazd do Kudowy warto połączyć z pieszymi wędrówkami po lokalnej atrakcji przyrodniczej, czyli Błędnych Skałkach. To rezerwat geologiczny i jednocześnie część Parku Narodowego Gór Stołowych. Szlaki o różnym poziomie trudności są dopasowane do możliwości turystów w różnym wieku. Można wyjechać z małymi dziećmi na weekend i pospacerować po Parku Zdrojowym. Ścieżki przyrodnicze i szlaki kulturowe dostępne są przez cały rok.Przy gorszej pogodzie warto skorzystać z zadaszonej pijalni wód mineralnych i leczniczych.

Kudowa uznawana jest za jedną z bardziej malowniczych i klimatycznych miejscowości Kotliny Kłodzkiej. To tu znajduje się główne przejście graniczne z Czechami. W uzdrowisku na terenie Kudowy można skorzystać z leczniczych i odmładzających zabiegów. Na rodzinny wyjazd idealnie sprawdzą sie przestronne pokoje i apartamenty w lokalnych pensjonatach.