Przejdź do treści

Krem na zmarszczki pod oczami

  • przez

Nasza skóra ma ograniczone możliwości regeneracyjne i przeważnie do około dwudziestego szóstego – trzydziestego roku życia, wygląda młodo. Im jest starsza, tym więcej zmarszczek się na niej pojawia, które na początku są mimiczne.

Czy kremy likwidują zmarszczki pod oczami?

wypełniający zmarszczki krem pod oczyNa twarzy skóra jest bardzo delikatna, dlatego zanim się zacznie stosować jakiś krem, to warto go przetestować na niewielkim fragmencie skóry. Szczególnie wrażliwa jest w okolicach oczu, gdyż jest bardzo cienka. Pierwsze zmarszczki przeważnie pojawiają się w okolicy ust, oczu i na czole, gdyż w tych miejscach najczęściej się skóra marszczy. Najpierw zmarszczki są mimiczne, czyli nietrwałe, ale z wiekiem zamieniają się w trwałe, które zostaną już z nami na zawsze. Z niewielkimi i płytkimi zmianami na twarzy można skutecznie walczyć i najlepszy w tej kategorii jest wypełniający zmarszczki krem pod oczy. Jest dostosowany do wymagań wrażliwej i cienkiej skóry, dlatego też ma ultra lekką konsystencję, którą można po rozprowadzeniu jedynie wklepać opuszkami palców lub pozostawić do całkowitego wchłonięcia. Kremy pod oczy są dostępne w formie sztyftów lub małych tubek z rolującą kuleczką na końcu, która ułatwia aplikację kosmetyku. Taki kosmetyki należy regularnie stosować dwa razy dziennie przez dłuższy czas, aby osiągnąć zamierzone efekty. Głównym działaniem kremu wypełniającego zmarszczki, jest  uzupełnianie niedoboru kolagenu, który odpowiada za jędrność i elastyczność skóry oraz dogłębne nawilżenie.

Kremy pod oczy najlepiej stosować łącznie z kremami przeciwzmarszczkowymi do twarzy. ponieważ zapewnią pełny efekt wygładzający. Jeżeli skóra wokół oczu nie posiada głębokich zmarszczek, to można ją skutecznie naprawić i wygładzić, co będzie widoczne po kilku tygodniach.