Przejdź do treści

Korzystanie z opieki krótkoterminowej w domu seniora

 

Domy seniorów działają nie tylko na zasadzie opieki długoterminowej. Wiele domów oferuje możliwość opieki krótkoterminowej nad osobą starszą. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, kiedy rodzina osoby starszej nie będzie w stanie przez jakiś czas się nią zajmować.

Opieka krótkoterminowa w domu dla osób starszych

prywatny dom dla seniorówPrzyczyny mogą być różne. Najczęściej chodzi o wyjazd na wakacje. Osoba starsza i sparaliżowana nie pojedzie z całą rodziną. Nie może też sama zostać w domu. W związku z tym można podjąć współpracę z domem seniora, który zaoferuje swoją pomoc. Dotyczy to również różnych zdarzeń losowych, zdrowotnych, wyjazdów i wszystkich innych, które sprawiają, że osoba starsza pozostanie bez opieki na jakiś czas. W domu opieki powinna panować przede wszystkim życzliwa atmosfera. Być może jest to też dobre rozwiązanie, by zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy domu opieki długoterminowo. Osoba starsza z kolei będzie miała czas, by zobaczyć, jak wygląda taki prywatny dom dla seniorów, a ponadto będzie mogła nawiązać zupełnie nowe znajomości z innymi osobami starszymi. Być może zdarzy się tak, że osobie starszej spodoba się w takim domu, bo tam zawsze ktoś będzie w pobliżu, a senior po prostu nie będzie się nudzić. Dlatego opieka krótkoterminowa w domu seniora to dobry wybór dla tych, którzy rzeczywiście wyjeżdżają i nie chcą zostawić osoby starszej samotnie albo zastanawiają się nad skorzystaniem z opieki długoterminowej dla seniora. Jeśli chodzi o ceny za nocleg w domu seniora, to zazwyczaj przekraczają one 100 zł za dobę. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w przypadku pobytu dłuższego niż 2 tygodnie ceny najczęściej zostają obniżone.

Na cenę wpływa również to, czy osoba starsza będzie mieszkać w pokoju jednoosobowym czy też w kilkuosobowym. Pokoje „jedynki” są droższe, ale bardziej komfortowe dla seniora.