Przejdź do treści

Kolorowe kosmetyki do makijażu oczu

 

Wiele kobiet lubi podkreślać swoją urodę za pomocą makijażu. Dzięki różnym kosmetykom można podkreślać usta, oczy czy policzki, tworząc interesujący i przyciągający wzrok efekt. Warto od czasu do czasu eksperymentować z nowymi odcieniami.

Kredka na oczy w różnych kolorach

Szczególnie popularna wśród pań, jeśli chodzi o kosmetyki stosowane do makijażu twarzy, jest kolorowa kredka do oczu. Niemal każda kobieta posiada w swojej kosmetyczce kredkę w kolorze czarnym, która idealnie sprawdza się podczas wielu różnych okazji, a także w odcieniu bieli, która powoduje, że oka optycznie się powiększa. Warto jednak od czasu do czasu, a szczególnie lato sprzyja tego typu eksperymentom, wypróbować zupełnie inne odcienie. W ciepłe letnie wieczory szczególnie sprawdzą się mieniące kolory, jak na przykład złoty. Warto wypróbować również odcienie granatu, zieleni czy szafiru. Należy pamiętać o doborze do koloru naszej tęczówki, typu urody, koloru włosów oraz cery, ponieważ nawet najmodniejsze odcienie nie muszą pasować wszystkim kobietom. Warto również czasem spróbować odcieni, które są w zupełnie nie w naszym stylu, jak na przykład modne od kilku sezonów kolory neonowe. Takie eksperymenty odświeżą nasz makijaż i pozwolą po prostu na zabawę nim. Przed nałożeniem kosmetyku na powiekę należy pamiętać o dokładnym oczyszczeniu skóry oraz o naostrzeniu kredki. Warto wykorzystać również trik, który polega na naniesieniu na powiekę odrobinę podkładu. Sprawi to, że kosmetyki będą się dłużej utrzymywać na skórze i nie będą wymagały częstych poprawek w ciągu dnia.

Dobór odpowiedniego odcienia kredki na powieki jest niezbędny, jeśli chcemy, żeby każdy element naszego makijażu był perfekcyjny i przyciągał wzrok. Najważniejszą kwestią jest dopasowanie go odpowiednio do koloru naszej tęczówki.