Przejdź do treści
chemia basenowa

Kilka informacji o chemii basenowej

Jestem Ala i jeszcze uczęszczam do szkoły. Ostatnio na lekcji dostaliśmy zadanie domowe. Wybrałam temat związany z basenami. Temat wydał mi się najbardziej interesujący. Postanowiłam zacząć od razu. Opisałam w pierwszej kolejności budowę i zastosowanie basenów.

Chemia basenowa – jaka jest jej rola?

chemia basenowaOczywiście istotnym elementem mojego wypracowania była chemia basenowa, która jest istotnym elementem, jeżeli chodzi o utrzymanie basenu. Opisałam do czego służy aktywny tlen płynny oraz jaką funkcję pełni chlor. Cała chemia basenowa odgrywa ogromnie wielką rolę w utrzymaniu każdego basenu. Opisałam także uzdatnianie wody basenowej, bo bez tego żaden basen nie mógłby prawidłowo funkcjonować. W temat mocno się wkręciłam i napisałam dużo ważnych informacji. Nawet powiązałam basen z sauną i opisałam jaki wpływ na zdrowie człowieka ma sauna oraz jak ważną rolę odgrywają zapachy do sauny jeżeli chodzi o relaks. Powiązanie napisałam precyzyjnie i wiem, że nauczycielowi spodoba się takie rozwiązanie. Sauna jest tuż obok basenu jednym z ważniejszych miejsc, do których powinien udać się każdy człowiek. A zapachy do sauny odgrywają istotną rolę. Na zapachy do sauny poświęciłam jeden rozdział. To niezawodna chemia basenowa odgrywała największą rolę w moim wypracowaniu. Na koniec wskazałam filtry odpowiedzialne za uzdatnianie wody basenowej, w które warto się zaopatrzyć oraz pojawiła się także chemia basenowa, która jest niezbędna każdemu posiadaczowi basenu. Podsumowanie wypracowania było doskonale napisane. Byłam zadowolona ze swojego wypracowania.

Ciekawe czy nauczycielowi jest znana chemia basenowa oraz czy doceni moje informacje na temat jej zastosowania. Skoro zadał taki temat to sądzę, że tak właśnie będzie. Kiedy skończyłam pisać pracę to poszłam na spacer do parku aby odpocząć.