Przejdź do treści

Kiedy pójść do psychologa dziecięcego?

Dzieciństwo to okres w życiu, który teoretycznie powinien być beztroski. Słowo „teoretycznie” nie zostało tu użyte przypadkowo, ponieważ wiele dzieci boryka się z rozmaitymi trudnościami. Część rodziców poważnie podchodzi do tematu, jednak są i tacy, którzy uważają, że dziecko wyrośnie z pewnych zachowań. Niestety taka postawa może wpłynąć negatywnie na późniejsze życie dziecka dlatego nie warto tego bagatelizować.

W czym może pomóc psycholog dziecięcy?

psycholog dziecięcy MokotówJeżeli dziecko ma problemy z wyrażaniem swoich emocji i jest wycofane lub często się złości, to niewątpliwie znak, że powinno się to skonsultować z psychologiem dziecięcym. Wyżej wymienione mogą mieć związek z błędami wychowawczymi jakie popełniają rodzice. Niejednokrotnie może okazać się również, że maluch doświadczył czegoś przykrego i stąd wynika jego zachowanie. W takiej sytuacji warto wybrać się do specjalisty jakim jest psycholog dziecięcy Mokotów to dzielnica, na terenie której swoją działalność prowadzi wielu psychologów, stąd też z łatwością można znaleźć specjalistę właściwego dla swojego dziecka. Do psychologa warto także pójść z dzieckiem w sytuacji, kiedy z dnia na dzień zmieniło ono swoje nastawienie do codziennych czynności. Mowa tu o niechęci do uczęszczania na zajęcia szkolne czy zajęcia dodatkowe. Jeśli maluch odsuwa się od znajomych i nie ma ochoty na spotkania towarzyskie to także jest powód, dla którego warto z nim porozmawiać i ewentualnie umówić na wizytę w gabinecie psychologicznym.

Podsumowując – zdecydowanie nie powinno się bagatelizować jakichkolwiek sygnałów, które wskazywałyby na to, że dziecko może posiadać jakiekolwiek trudności w codziennym funkcjonowaniu. Oczywiście nie każda zmiana nastroju malucha musi wiązać się z problemem, jednak lepiej sprawdzić i wykluczyć pewne kwestie pod okiem specjalisty.