Przejdź do treści

Jogurt jako podstawa diety odchudzającej

  • przez

 

Wybierając się na zakupy, zawsze wybieram produkty najwyższej jakości. Oprócz tego kupuję to, co naprawdę lubię. Oczywiście wszystko musi być zgodne z rozwagą. Niestety od dawna nie mogę schudnąć, dlatego zapisałam się do dietetyka, który nakazał mi jeść tylko i wyłącznie określone produkty spożywcze. Było to dla mnie na początku bardzo trudne, ale przyzwyczaiłam się. Na przykład zamiast słodyczy spożywam jogurty probiotyczne.

Smaczne jogurty probiotyczne

jogurt probiotycznyNa początku nie było łatwo, ponieważ byłam przyzwyczajona do słodyczy, jak czekolada czy batoniki z orzeszkami. Wszystko to wpłynęło niekorzystnie na moją wagę, a co za tym idzie – na zdrowie. Już byłam na skraju cukrzycy, aż mój dietetyk wziął się za mnie. Zakazał mi jeść słodyczy. Zamiast tego uznał, że najlepszym rozwiązaniem będzie to, abym jadła jogurt probiotyczny. Przede wszystkim nie jest on kaloryczny dzięki temu oszczędzam bilans energetyczny mojego ciała. Po drugie, jogurty probiotyczne posiadają wiele aspektów korzystnych dla zdrowia. Najważniejsze jest to, że kształtują one prawidłową gospodarkę organizmu człowieka pod względem flory bakteryjnej w jelitach. Jeśli flora bakteryjna jest zachowana prawidłowo, to nie ma problemu ani z odpornością ani z uciążliwymi dolegliwościami gastrologicznymi. Można wtedy stosować prawidłową dietę. Ja musiałam na samym początku przejść dietę oczyszczającą, a jogurty probiotyczne stanowiły podstawę tej diety. Dziś już z chęcią kupuję te produkty. Są one w wielu smakach. Najbardziej lubię te z brzoskwiniami i ziarnami zbóż.

Dzięki temu czuję się bardzo dobrze we własnym ciele, ale jeszcze muszę zgubić wiele kilogramów. Myślę że dietetyk uratował moje zdrowie polecając mi jogurty z probiotykami. Czuję się znacznie lepiej i mam nadzieję, że już niebawem dojdę do wagi prawidłowej. Mimo to już zawsze będę stosować prawidłową dietę.