Przejdź do treści

Jakie kroki podjąć by zostać optykiem?

Długo zastanawiałam się, kim chciałabym być w przyszłości. Moi znajomi w większości szli na studia, jednak ja z doświadczenia mojej starszej siostry nie byłam przekonana, aby tytuł miał mi jakoś ułatwić późniejsze znalezienie pracy. W końcu większość jej znajomych, po studiach robi zupełnie coś innego niż zawód do którego uczyli się przez pięć lat studiów.

Nauka na kierunku technik optyk

optyka Koczorowski KrakówPostanowiłam zatem pójść śladem mojej przyjaciółki mojej siostry, która udała się do szkoły policealnej, na kierunek technika farmacji. Obecnie pracuje w aptece i nie najgorzej zarabia. Z racji, że w mojej okolicy było sporo salonów optycznych, postanowiłam ukończyć kierunek optyka w jednej z takich szkół. Po tym kierunku mogę nie tylko zajmować się pomaganiem klientom przy wyborze oprawek okularowych czy akcesoriów optycznych, udzielać rad i wskazówek na temat zakładania, pielęgnacji i przechowywania soczewek kontaktowych. Optyk zajmuje się także wykonaniem soczewek okularowych zgodnie z zaleceniami na recepcie bądź zgodnie z wymaganiami klienta. Dokonuje on również wszelkich napraw i konserwacji okularów. Zatem aby wykonać te czynności niezbędne jest zdobycie odpowiedniej wiedzy praktycznej i teoretycznej. Najprostszym na to sposobem jest właśnie udanie się do szkoły policealnej. Podczas nauki mieliśmy przedmioty związane z fizjologią i patologią wzroku, anatomią, optyką, a nawet rysunkiem technicznym. Oczywiście zapoznano nas także z technologią powstawania szkieł okularowych i opraw, a także obsługą specjalistycznego sprzętu, służącego do korekcji okularów pod klienta.

Każdy z nas poza ćwiczeniami w pracowni optycznej musiał także odbyć praktyki zawodowe w salonie optycznym. Aby poszerzyć moje umiejętności i wiedzę, a także rozwinąć się w zawodzie, planuje zrobić również kurs zawodowy na optometrystę co pozwoli mi wykonywać profesjonalne badania wzroku.

Więcej informacji na optyka Koczorowski Kraków