Przejdź do treści

Jakie filtry dobrać do markowego ciągnika?

 

Ciągniki są jednymi z popularniejszych obecnie znanych maszyn rolniczych. Są to bowiem maszyny wielofunkcyjne, które mogą się przydać niezależnie od tego, jakie rośliny są uprawiane na danym gospodarstwie. Należy jednak pamiętać o tym, że maszyny te wymagają odpowiedniej konserwacji.

Jakie filtry kupić do ciągnika?

filtry do ciągników caseCiągniki nalezą do tych maszyn rolniczych, które są wykorzystywane zdecydowanie najczęściej. Przede wszystkim jest to związane z dużą uniwersalnością tych maszyn, które mogą się przydać podczas wykonywania różnych prac na gospodarstwie. Oczywiście należy mieć świadomość, że ze względu na tak duża rolę ciągnika, ich usterka może spowodować poważne przestoje na gospodarstwie. Aby się przed nimi uchronić, warto zainwestować w filtry do ciągników case. Takie filtry są kupowane przede wszystkim, aby chronić wrażliwe siniki ciągników przed kontaktem z zanieczyszczeniami. Zanieczyszczenia te, wzniecane podczas pracy na wysuszonym polu, mogłyby bowiem osiadać na tłoku silnika, a następnie doprowadzić do jego zatarcia. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest bardzo kosztowna wymiana silnika na nowy. Tymczasem dobrej jakości filtry, czy to paliwowe, czy to hydrauliczne, bardzo skutecznie są w stanie wychwytywać wszystkie zanieczyszczenia, które dzięki temu nie mogą przedostać się do silnika i dokonać w nim zniszczeń. Należy oczywiście pamiętać o odpowiednim dobraniu filtrów do rodzaju posiadanego przez nas ciągnika. Tylko kompatybilność jest bowiem gwarancją wysokiej skuteczności filtrów do maszyn rolniczych.

Zanieczyszczenia, które znajdują się na polach, mogą być bardzo groźne dla wewnętrznych podzespołów maszyn rolniczych. Z tego względu tak ważne jest zapewnienie im odpowiedniej ochrony. Najlepszą ochronę zapewniają zdecydowanie filtry, które mogą wyłapywać wszystkie zanieczyszczenia, mogące dokonać zniszczeń w danej maszynie.

Najlepsze filtry do ciągników case znaleźć można na: https://motrol.pl/