Przejdź do treści

Jak założyć zielony trawnik?

  • przez

Trawa oprócz dużej ilości słońca i wody potrzebuje staranne przygotowanej gleby. Aby trawnik był gęsty i piękny przez długi czas trzeba o to zadbać. Można zrobić to samodzielnie, ale lepiej jest zdać się na pracę fachowców, którzy wiedzą, jak dbać o trawnik.

Zabiegi, o których trzeba pamiętać zakładając trawnik

zakładanie trawników wrocławNa samym początku trzeba zainwestować w dobre nasiona trawnika. Cena gra rolę, ponieważ tańsze mieszanki nie spełnią oczekiwań. Trawa droższa będzie bardziej gęsta i zielona. Ci, którzy mają szczególnie wysokie wymagania dotyczące wyglądu trawników, mogą wybrać dekoracyjną mieszankę traw. Zawiera odmiany o drobnych liściach, które tworzą gęstą murawę. Nie są one jednak bardzo odporne i wymagają dużej konserwacji. Nie na każdym terenie proste jest zakładanie trawników Wrocław ma ogrodnika, który uznaje, że teren musi być idealnie równy, ażeby trawa miała dostarczoną równomierna ilość wody. Czy łatwo jest wyrównać teren? Raczej nie. Ważne jest staranne przygotowanie gleby, aby trawnik był gęsty i piękny przez długi czas. Trawa najlepiej rozwija się na cienkiej, luźnej glebie. Aby trawnik nie był narażony na problemy, takie, jak nadmierna wilgoć lub wzrost mchu, powinno się zastosować glinę zmieszaną z ziemią o głębokości około trzydziestu centymetrów. Po wyrównaniu i przygotowaniu powierzchni można posiać trawę. Trzeba ją regularnie nawadniać. W wysokich temperaturach należy podlewać od dziesięciu do dwudziestu litrów na metr kwadratowy dwa razy w tygodniu.

Trawnik można wysiewać trawnik przez cały rok, ponieważ zimno nie zaszkodzi nasionom. Jednak idealny czas okres wiosenny lub jesienny. Nasiona potrzebują co najmniej dziesięciu stopni Celsjusza, aby wykiełkować. Podczas warto upewnić się, że nasiona są rozłożone równomiernie.