Przejdź do treści
rowery focus

Jak się przygotować do pokonania długiego dystansu na rowerze focus?

Każdy ambitnie podchodzący do tej dyscypliny kolarz, planuje w ciągu trwania sezonu wiele różnych wyzwań. Wśród nich są rożne dystanse pokonywane z tempem adekwatnym do poziomu zainteresowania. Rower elektryczny stanowi osobną kategorię, z uwagi na wspomaganie pracy nóg poprzez zamontowany silnik.

Rowery focus mają udogodnienia

rowery focusDla każdego uprawiającego tę dyscyplinę, długi dystans oznacza zupełnie coś innego: jednym sprawia kłopot przejechanie 50km, a inni biją własne rekordy np. 200 km jednego dnia. Jak się przygotować do pokonania ambitnego dla siebie dystansu, by nie ucierpiały mięśnie i bezpiecznie dotrzeć do celu? Przede wszystkim – mierzymy siły na zamiary. Najlepszej jakości rowery focus mają różnego rodzaju udogodnienia dla różnych oczekiwań kolarzy. Kiedy mamy przed sobą stromy zjazd, przyda się hamulec magura hs11, który pozwoli kontrolować prędkość. Warto zadbać o ogólną kondycję fizyczną odpowiednimi treningami uzupełniającymi wzmacniającymi mięśnie, które pracują podczas jazdy na rowerze. Jednak rowery elektryczne nie do końca spełniają taką funkcję wyręczając kolarza we wkładaniu odpowiedniej ilości siły w pedałowanie. Przygotowania powinny dotyczyć także sprzętu: przyda się ogólny przegląd roweru w profesjonalnym serwisie i naprawa ewentualnych usterek, lub regulacja przerzutek. Dopasujmy wysokość siodełka tak, aby pedałowało się wygodnie i efektywnie. Na długi dystans koniecznie wybierzmy sprawdzone ubrania: nowe spodenki czy koszulka mogą się okazać niewygodne. Warto wyposażyć się w odpowiednie ilości napojów, zwłaszcza w upalny dzień.

Sprawdźmy przed wyjazdem ciśnienie w oponach, które musi być na stałym poziomie zabezpieczającym dętki przed uszkodzeniem. Wybierzmy dzień ze stabilną pogodą tak, aby nic nas nie zaskoczyło. Poinformujmy najbliższych o planowanym dystansie.