Przejdź do treści

Jak dezynfekować pomieszczenia?

  • przez

Główną przyczyną wielu zachorowań są groźne bakterie i wirusy, które znajdują się wokół nas. Są niewidoczne dla gołego oka, dlatego też niektórzy je bagatelizują. Jednak żeby skutecznie przed nimi się chronić, trzeba działać stanowczo.

Czym odkażać zamknięte powierzchnie?

dezynfekcja pomieszczeńPrzede wszystkim trzeba sobie zdawać sprawę, że groźne drobnoustroje znajdują się niemalże wszędzie. Na blacie kuchennym, w kącie pod szafą, na szafce nocnej czy w toalecie na ścianie. Dotknięcie tych miejsc może spowodować, że przeniosą się na nasze dłonie, a stamtąd niedaleka droga do zakażenia. Dlatego skuteczna dezynfekcja pomieszczeń, w których przebywamy na co dzień, jest bardzo ważna. Nie chodzi tu o odkurzania czy ścieraniu kurzu, bo to nic nie da, a jedynie usunie powierzchowny brud. Konieczne jest odkażanie specjalnym środkiem, który zabije wirusy i bakterie. Jednym z lepszych środków odkażających jest ozon. Jest ona naturalny i potrafi skutecznie zlikwidować niemalże sto procent niebezpiecznych drobnoustrojów. Działa bardzo szeroko, ponieważ nie tylko odkaża powietrze, ale także ściany i wszelkie przedmioty, które się znajdują w danym pomieszczeniu. Zabieg ozonowania przeprowadzają specjalne firmy zajmujące się profesjonalną dezynfekcją, ale można go także samodzielnie wykonać. Konieczne jest jedynie zakupienie generatora ozonu, który może kosztować od czterystu do trzech tysięcy złotych. Ozonowanie należy wykonywać w zamkniętych pomieszczeniu, w którym nie przebywają ludzie ani zwierzęta.

Jeżeli zastosujemy się do kilku, podstawowych zasad bezpieczeństwa, to użycie ozonu będzie całkowicie bezpieczne. W taki sposób można skutecznie dezynfekować garaże, piwnice, strychy czy pomieszczenia biurowe, w ciągu zaledwie trzydziestu – czterdziestu minut.