Przejdź do treści

Izolacja przeciwwilgociowa inaczej lekka

Izolacja przeciwwilgociowa jest niezbędna, ponieważ to dzięki niej nasze fundamenty nie wchłaniają wilgoci występującej w gruncie. Stosuje się ją na terenach, na których poziom wody gruntowej jest niewielki i nawet podczas intensywnych opadów nie spowoduje, że woda dosięgnie naszych fundamentów.

Lekka izolacja budynków

Izolacja przeciwwilgociowa budynków izolacja przeciwwilgociowa budynkówzabezpiecza je przed wsiąkaniem w nie wilgoci, która powoduje, że z czasem w naszym domu może pojawić się również grzyb i pleśń a jak wiadomo życie w takich warunkach nie jest dobre dla naszego zdrowia, ponieważ częściej wtedy chorujemy a nasz organizm staje się mniej odporny. Dlatego warto zadbać o jej staranne i dokładne wykonanie a przede wszystkim, aby zachowana była ciągłość. Należy również pamiętać, że jakość materiałów, z których ma być wykonana izolacja również ma znaczenie. Poza tym powinny one zostać odpowiednio dopasowane do danego miejsca, w którym ma być wybudowany nasz dom. Warto również zdać się na sprawdzonych oraz doświadczonych specjalistów, ponieważ znają się na tym i będą wiedzieli jak prawidłowo wykonać izolację. Izolację dzieli się także na poziomą i pionową, które powinny być ze sobą połączone. Najczęściej wykorzystywanym materiałem do wykonywania izolacji przeciwwilgociowej jest masa bitumiczna, która jest płynną lub półpłynną substancją na bazie asfaltu. Dodatkowo jest ona wzbogacona o substancje chemiczne, dzięki którym właściwości izolacyjne się zwiększają.

Innymi materiałami wykorzystywanymi do izolacji są masy mineralne czyli drobnoziarniste zaprawy. Stosowane są do pionowych izolacji przeciwwilgociowych. Kolejnym materiałem jest bentonit, który w kontakcie z wodą zwiększa swoją objętość i to kilkunastokrotnie. Izolacje przeciwwilgociowe powinno się także wykonać na tarasie lub balkonie.