Przejdź do treści

Internetowy fryzjer i kosmetyczka

Kto w tych czasach nie marzy o tym, by była możliwość przeprowadzania usług za pomocą sieci internetowej? No na przykład, żeby nie trzeba było iść do fryzjera, tylko jakoś za pomocą komputera była możliwość wykonania fryzury bez wychodzenia z domu ani klientki ani fryzjerki.

Niestety, usługi przez internet nie są możliwe

salon fryzjerskiJednak jak na razie jest to niemożliwe. Jedyne, co tak naprawdę możemy przeprowadzić przez internet to transakcje zakupowe, bądź konsultacje. Ale jak można przeprowadzić konsultacje na przykład kosmetyczną bez spotkania się twarzą w twarz? To proste- za pomocą kamerki internetowej. Na przykład wchodzisz na stronę: Salon kosmetyczny Łódź i często można znaleźć tam zakładkę w stylu „umów się na konsultacje online”.
I tam albo jest do wypełnienia wniosek, który sprawia, że firma wie, co będzie miała do wykonania, bądź mail, na który wysyłamy wiadomość, w której wypisujemy to, co chcielibyśmy zmienić. Bardziej oczywistą funkcją internetu jest wyszukiwanie rzeczy, które nas interesując. Wpisując w wyszukiwarkę „Kosmetyka Łódź” możemy znaleźć setki najróżniejszych salonów związanych z kosmetykom w Łodzi. Albo wpiszemy frazę „Salon fryzjerski Łódź” i dostajemy kilkadziesiąt stron, z których minimum kilka zawiera naprawdę istotne dla nas informacje, które ułatwią nam później w doborze usługi, na którą się decydujemy. Bardzo ważne jest to, że dzięki temu, że dana firma posiada stronę internetową, to na wyciągnięcie ręki mamy w większości przypadków galerię zdjęć, numery kontaktowe, maile i co najważniejsze cennik, w którym są wypisane wszystkie usługi w poszczególnymi cenami.

Jest to rzecz, która niesamowicie ułatwia życie nam- prostym ludziom, dla których ważna jest kwota, jaką musi przeznaczyć na daną usługę, ale jednak nie lubią pytać się ludzi wprost ile co kosztuje.