Przejdź do treści

Interesująca historia ramoneski

  • przez

 

Historia ramonesek zaczyna się na początku XX wieku, kiedy to Irving Schoot uznał, iż zaprojektuje model kurtki przeciwdeszczowej wykonanej ze skóry. Niestety, ludzie odebrali to jako całkiem inny produkt i ostatecznie stały się modnymi kurtkami dla buntowników. W związku z tym wielu z nas ciągle kojarzy w ten sposób skóry, jednak są bardzo wygodne i modne.

Ciekawa historia kurtki skórzanej

męska ramoneskaW roku 1928 Irving Schoot zdecydował się zaprojektować model płaszcza przeciwdeszczowego, który chciał okrzyknąć nazwą Perfecto na cześć swojej ulubionej marki cygar. Mimo to obydwie te rzeczy nie zostały zaakceptowane przez klientów, aczkolwiek kurtka ze skóry weszła na rynek i ludzie się nią bardzo zainteresowali, a w szczególności buntownicy, osoby z subkultur oraz gangi. Dlatego bardzo kojarzona jest męska ramoneska, gdyż przeważnie nosili ją mężczyźni. Warto też wspomnieć i nazwa ramoneska została uznana przez rzeszę dopiero w drugiej połowie XX wieku na cześć zespołu o podobnej nazwie. Wtedy również coraz częściej zaczynały nosić ją kobiety, jednak dopiero w roku 2000 stały się absolutnym hitem modowym. Prawdopodobnie wszystko dzięki francuskiemu projektantowi Gautierowi, który chciał zaszokować swoją widownię. Zrobił to tak skutecznie, iż od tamtej pory skórzane odzienie jest jedną z najpopularniejszych form nakryć wierzchnich. Dlatego bardzo często widujemy ją w garderobach różnych osób.

Intrygujące powstanie kurtki skórzanej rozpoczęło się już niespełna wieku temu, kiedy to Irving Schoot uznał, iż stworzy wyjątkowy projekt. Okazało się w ostatecznym efekcie, iż projekt ten został przeobrażony z płaszcza przeciwdeszczowego na kurtkę oraz dano mu całkiem inną nazwę. Mimo to zawdzięczamy Schootowi to bardzo uniwersalne nakrycie.