Przejdź do treści

Instalacje z baterii słonecznych

Panele słoneczne zwane potocznie bateriami słonecznymi są dzisiaj powszechną zdobyczą cywilizacyjną. Są używane w różnych często zadziwiających zastosowaniach. Ich przyszłość również rysuje się dobrze. Odpowiadają bowiem na obecne cywilizacyjne zapotrzebowania. Przede wszystkim produkują niemalże darmową energię z promieni słonecznych. Są więc absolutnie proekologiczne. Są wytrzymałe i długowieczne co sprawia, że w globalnym rozliczeniu są stosunkowo tanie.

Zastosowania  instalacji energooszczędnych

domowe instalacje fotowoltaiczneMożna powiedzieć, że nowoczesny dom naszpikowany jest rozwiązaniami wykorzystującymi domowe instalacje fotowoltaiczne. Poczynając od typowych paneli słonecznych rozlokowanych na dachach domów. W świadomości przeciętnej osoby są sztandarowym produktem tej dziedziny. Na pytanie o funkcjonowanie baterii słonecznych w naszym życiu większość osób poda właśnie ten przykład ich zastosowania. Ale nie zapominajmy też o bliższych nam produktach wykorzystujący rozwiązania o których mowa. Zwykły kalkulator czy telefon komórkowy korzystają z tego prostego ale jakże taniego i efektywnego rozwiązania. Ponadto wszelkiego rodzaju oświetlenie punktowe potrzebne często do bardziej precyzyjnych zastosowań korzysta z takich ogniw fotowoltaicznych. Również oświetlenie około domowe czy ogrodowe bazuje coraz częściej na bateriach słonecznych. Wielu rozwiązań wykorzystywanych w tej dziedzinie możemy nawet nie dostrzegać w naszym otoczeniu chociaż tam z pewnością funkcjonują.

I nie ogranicza się to jedynie do najbliższego otoczenia naszego domu ale rozpowszechnione jest w otoczeniu szerszym w którym na co dzień funkcjonujemy. Chociażby ruch drogowy w którym instalacje fotowoltaiczne są powszechnie wykorzystywane w znakach drogowych czy też sygnalizacji świetlnej.