Przejdź do treści

Główne cele psychoterapii

 

Zdarzają się niestety w naszym życiu takie momenty, które kolokwialnie mówiąc zwalają nas z nóg. Dotykają nas różne tragedie od rozpadu małżeństwa, bankructwo po śmierć bliskiej osoby. Jak wyjść z takiej sytuacji? Jak zacząć żyć na nowo pełną piersią?

Podstawowe rodzaje terapii

psychoterapia ŁódźNie zawsze jesteśmy w stanie pomóc sobie sami, nie mamy dpowiedniej wiedzy i narzędzi, które są pomocne w różnych kryzysach. Psychoterapia Łódź to nic innego jak stosowanie różnego rodzaju metod, narzędzi i technik psychologicznych, służących do pomocy osobom, które zmagają się z różnymi problemami. Psychoterapia sprawdza się u ludzi po ciężkich przeżyciach, traumach takich jak utrata domu w wyniku pożaru, śmierć rodziny w wypadku samochodowym, zaciągnięcie ogromnych długów, to wszystko przykłady sytuacji, które bardzo mocno naruszają i zaburzają nasz spokój, po niektórych traumach ludzie dochodzą do siebie latami. Wtedy właśnie pomocna jest psychoterapia, to proces, który jest długi i wymaga zaangażowania terapeuty jak i osoby korzystającej z terapii, jednak daje naprawdę wspaniałe rezultaty i pomaga stanąć na nogi. Terapia polega przede wszystkim na regularnym kontakcie terapeuty z osobą leczoną. Istnieje kilka podstawowych typów terapii. Wyróżniamy terapię indywidualną, grupową, rodzinną, terapię par, terapię długoterminową i krótkoterminową. Dodatkowo istnieje terapia behawioralna, poznawcza, terapie humanistyczno-egzystencjalne i inne. Z pomocy psychoterapeutów, mogą z powodzeniem korzystać osoby uzależnione, one także znajdą pomoc u terapeuty.

Najważniejsze jest to, aby uświadomić sobie, że zawsze jest wyjście z danej sytuacji, musimy wierzyć, że czeka nas lepsze życie, pomimo tragedii jakich doświadczyliśmy. Korzystanie z psychoterapii jest dla wielu osób prawdziwym ratunkiem i pomoc w powrocie do normalnego funkcjonowania.