Przejdź do treści

Gdzie naprawić kasę fiskalną?

Na pewno kiedyś spotkaliśmy się z sytuacją, w której popsuła się nam kasa fiskalna. Nie możemy wykonać raportu dobowego oraz nie możemy obsłużyć klienta. Co wtedy? Najlepiej zadzwonić do firmy, u której kupowaliśmy kasę fiskalną. Jeśli gwarancja się jeszcze nie skończyła to kasa zostanie naprawiona za darmo, a najczęściej okazuje się, że nasza kasa jest jeszcze na gwarancji. 

Tanie naprawy kas fiskalnych

kasa fiskalna wrocławJeśli popsuła nam się kasa fiskalna wrocław, to należy naprawić ją w jak najszybszym czasie i uzupełnić niewykonane transakcje. Jeśli zależy nam na jak najszybszej naprawie kasy to niezwłocznie powinniśmy zadzwonić po serwis. Jeśli nie posiadamy gwarancji na kasę to należy zapłacić za naprawę. Lecz zazwyczaj wszyscy producenci kas fiskalnych oferują i zapewniają, że okres gwarancji trwa nawet dziesięć lat. Więc zazwyczaj naprawa kasy jest bezpłatna. Oczywiście serwis kas powinien naprawić ją jak najszybciej. Warto zwrócić uwagę na to jak kasa zostanie naprawiona. Naprawa kasy powinna być dokładna i precyzyjna. Na pewno nie chcemy, aby po chwili kasa znów uległa awarii. Z tego powodu należy postarać się o to, aby kasa po naprawie była w stu procentach sprawna. Warto przetestować ją przy odbiorze w obecności serwisanta. Jeśli jednak naprawa kasy będzie przekraczała nasze możliwości finansowe, to możemy zdecydować się na zakup nowej kasy. Obecnie na rynku znaleźć można wiele modeli kas fiskalnych, tych mniej oraz bardziej zaawansowanych.

Pamiętajmy, że zawsze można, a nawet trzeba zadzwonić do producenta kas fiskalnych i zgłosić reklamację. Naprawa zepsutej kasy zajmie zaledwie kilka dni. Jeśli natomiast nie chcemy jej naprawiać to oczywiście można kupić nową, lepszą, bardziej nowoczesną. Wszystko zależy od nas i to my podejmiemy ostateczną decyzję.