Przejdź do treści

Gdzie można zastosować piankę poliuretanową?

Obecnie izolacje natryskowe pod każdym względem wypierają dotychczas stosowane tradycyjne metody izolacji. Pianka poliuretanowa pozwala skutecznie wyizolować obiekt, co oznacza, że koszty związane z energią spadają a my płacimy dużo niższe rachunki.

Zastosowanie pianki poliuretanowej w budownictwie

Izolację natryskową natrysk pianki poliuretanowejpianką poliuretanową można wykorzystać zarówno w budynkach mieszkalnych jak rolniczych, ponieważ jest ona bezpieczna zarówno dla ludzi jak i dla zwierząt. Stosuje się je wszędzie tam gdzie trzeba szybko, dokładnie oraz skutecznie wykonać izolację. Pianka zamknięto komórkowa sprawdzi się idealnie, ponieważ posiada odpowiednie cechy i dopasuje się znakomicie do budynków rolniczych. Ten rodzaj piany poliuretanowej jest znakomitym termo izolatorem, bardzo szybko przykleja się niemal do każdego rodzaju powierzchni. Dodatkową zaletą jest to, że nie potrzeba specjalnie przygotowywać podłoża pod izolację, wystarczy jedynie oczyścić ją z kurzu, aby pianka lepiej się trzymała. Kolejną zaletą pianki PUR jest to, że w ciągu jednego dnia można wykonać izolację do 300m2, ponieważ natrysk pianki poliuretanowej odbywa się przy pomocy specjalnych urządzeń, dzięki którym prace przebiegają szybko i sprawnie. Na każdym milimetrze powierzchni znajduje się taka sama ilość pianki co oznacza, że w każdym miejscu warstwa izolacji jest taka sama. Dzięki aplikacji natryskowej tworzy szczelną, sztywną i jednolitą powłokę, która wytrzyma wiele lat. Dodatkowo nie powstają mostki termiczne.

Poza tym pianka to materiał, który nie nasiąka i jest gazoszczelna, dlatego bardzo często stosuje się ją w takich obiektach jak przechowalnie warzyw i owoców,  obiektach hodowlanych takich jak chlewy, obory, kurniki, magazynach a nawet pakowniach, spichlerzach lub garażach.