Przejdź do treści

Funkcjonalne markizy balkonowe

Ostatnio postanowiłem się realizować zawodowo, a w tym celu przeprowadziłem się do stolicy, gdzie są znacznie szersze perspektywy. Sprzedałem swój dom na wsi i wykupiłem zadbane mieszkanie w samym centrum. Był to obiekt dwupoziomowy, dlatego też posiadałem dwa balkony i to z wyposażeniem ich był największy problem.

Wykorzystanie markiz balkonowych

markizy balkonowe warszawaIrytującą kwestia był fakt, że balkony były zorientowane na południe oraz wschód co oznacza światło wpadające do okien praktycznie przez cały dzień. Nawet pomimo klimatyzacji, ciepło było nie do wytrzymania, gdyż szyby nagrzewały się do tego stopnia. Rolety wewnętrzne nie dawały zbyt dobrego efektu, dlatego też konieczne było inne rozwiązanie. Zdecydowałem się na markizy balkonowe Warszawa to dobre miejsce by szukać takich rozwiązań, gdyż istnieje tutaj wiele firm zajmujących się takimi kwestiami dekoratorskimi. Po dłuższych poszukiwaniach natrafiłem na ciekawy sklep z interesującym mnie asortymentem, postanowiłem się do niego udać. Ku mojemu zdziwieniu sprzedawała w nim moja siostra Ania z którą nie miałem kontaktu od dłuższego czasu, poszliśmy na studia i jakoś nie mieliśmy dla siebie czasu. Jak się okazało była ona największym specem od markiz balkonowych w całej stolicy, lepiej nie mogłem trafić. Natychmiast zaprosiłem ją do siebie, długo nie musiałem czekać na ekspertyzę. Dokładnie zebrała wymiary moich balkonów i już miała w głowie jakie dobrać do nich markizy. Powiedziałem jej, że chciałbym stawiać na minimalizm i kolory wtapiające się w budynek, bez żadnych wzorków. Wzięła sobie to do serca i następnego dnia miała gotową ofertę.

Siostra dobrała dla mnie markizy w odcieniach szarości z lekką domieszką patyny, świetna kolorystyka i bardzo stonowana. Wiedziałem, że mogę na siostrze polegać. Markizy okazały się być świetnym zakupem, słońce nie świeciło już tak mocno, a utrzymanie właściwej temperatury wewnątrz mieszkania nie było problemem.