Przejdź do treści

Fryzura na wesele znajomego

  • przez

Niedawno przeprowadziłam się do Łodzi, gdzie postanowiłam kontynuować swoją przygodę z uczelnią wyższą. Zamieszkałam ze swoją przyjaciółką i chyba przez to, szybko zaaklimatyzowałam się w nowym miejscu. Nasz wspólny znajomy poprosił mnie, żebym towarzyszyła mu na ślub i weselu jego brata. Zgodziłam się, chociaż byłam pewna obaw.

Dlaczego poszłam do fryzjera?

fryzjer łódźWybrałam się z Natalią na zakupy w celu poszukiwania sukienki na wesele. Stwierdziłam oczywiście, że potrzebuję nowego stroju, żeby nie przynieść wstydu koledze. Później zadzwoniłam do fryzjerki, do której chodzi moja przyjaciółka. Przyznam się szczerze, że jestem pewna podziwu, jeśli ktoś wykonuje taki zawód jak fryzjer Łódź jest miastem, gdzie w sumie na każdym rogu można znaleźć salon fryzjerski. Żeby utrzymać się w tym zawodzie trzeba umieć przede wszystkim słuchać ludzi oraz posiadać umiejętności w tym kierunku. W końcu żeby zrozumieć klienta to także jest wyczyn, a powiedzmy sobie szczerze, że nie każdy to potrafi. Ja cenię sobie także to, jak fryzjer potrafi powiedzieć wprost, że jakaś fryzura nie pasuje do nas i zasugerować zmiany bądź całkowicie inną fryzurę. To rzadkość, ale jeśli się z tym człowiek spotka to myślę, że warto docenić. W związku z tym, że sukienkę wybrałam w kolorze turkusowym, lecz górną część miała wykonaną z koronki, więc stwierdziłam, że lepiej będzie, jeśli włosy będę miała w jakiś sposób spięte. W końcu padło na warkocz. Na szczęście moje zdanie zostało podzielone przez fryzjera i śmiało powiedziałam, jak mniej więcej chciałabym mieć fryzurę, a on idealnie odwzorował to na mojej głowie. 

Z doświadczenia wiem, że naprawdę trudno znaleźć fryzjera, z którego będziemy zadowoleni. Jeśli już takowego znajdziecie to myślę, iż warto się go trzymać. Oczywiście ceny w salonach fryzjerskich różnią się od siebie. Wszystko zależy od popularności, w jakimś stopniu marki oraz miejsca w jakim się on znajduje. To wszystko ma wpływ tak, samo jak konkurencja.