Przejdź do treści
Fotografia artystyczna

Fotografia artystyczna na rzecz zwierząt

Jeżeli można robić to co się lubi i jednocześnie komuś pomóc, to chyba największe spełnienie dla człowieka. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak cierpią zwierzęta zamykane w klatkach, lub hodowane dla futer. Dla sprzedawców liczy się tylko zysk. Dlatego razem z moim znajomym fotografem, zorganizowaliśmy akcję charytatywną.

Fotografia artystyczna kur?

Fotografia artystycznaChcieliśmy otworzyć ludziom oczy na cierpienie zwierząt. Mieliśmy wykorzystać do tego celu studio fotograficzne, i modelki, by one pokazywały cierpienie na zdjęciach. Jednak przemyśleliśmy sprawę, i stwierdziliśmy, że najlepiej będzie iść z nimi w plener. Do miejsca, gdzie są klatki z kurami i najlepiej obrazuje to całą tę sytuację. Miała to być fotografia artystyczna, wiec nie zależało nam tylko na pokazaniu kur w klatkach, ale włączenie w to dodatkowo modelek i ich cierpiących wyrazów twarzy. Wszystko poszło nam bardzo sprawnie. Jedna z modelek nawet weszła do klatki i złapała się za pręty. Daliśmy jej kartkę z napisem : uwolnij mnie. Jeśli dużo ludzi zobaczy, w jakich warunkach żyją zwierzęta, to może ich los się poprawi, stad nasz pomysł. Większość jaj pochodzi z chowów klatkowych i Warszawa nawet nie zdaje sobie z tego sprawy jak to wszystko wygląda od kuchni. Nie spodziewałem się nawet, że ta sesja odbije się aż takim echem, Byliśmy prawie w każdej gazecie, i ludzie chcieli z nami wywiady i zdjęcia. Jak najbardziej byłem na to przygotowany.

Dzięki temu jeszcze więcej osób to zobaczy, bo może i telewizja to wyemituje. Chociaż w niej ostatnio jakoś nie mówi się o cierpieniu zwierząt. Nawet nasza fotografia biznesowa celebrytów nie zrobiła aż takiej furory jak te zdjęcia z ferm kur. Cieszymy się, bo dzięki naszemu wkładowi już dwie fermy zadeklarowały się, że będą prowadziły chów ekologiczny, bez klatek.

Fotogrfa, który wykonuje zdjęcia artystyczne: monikaolszewska