Przejdź do treści

Firmy budowlane kupują rusztowania na własność

W ciągu ostatnich kilku lat bardzo mocno rozwinęła się cała branża budowlana. A w przeciągu ostatnich dwóch lat zaczęto budować tysiące nowych domów. Nie wdając się w przyczyny możemy jedynie napisać, że na rynku budowlanym zapanował istny boom. Każdego dnia zakładane są dziesiątki nowych działalności gospodarczych oferujących usługi budowlane.

Wszystko zaczyna się od zakupu rusztowania

rusztowanie elewacyjne w doskonałej cenieKażda nowo powstała firma budowlana zaczyna od zakupu odpowiednich narzędzi i urządzeń, które są konieczne do wykonywania oferowanych usług. Najważniejszym narzędziem dla firm budowlanych są rusztowania, bez których nie można przeprowadzić praktycznie żadnych prac budowlanych. Przed rozpoczęciem się boomu w branży firmy budowlane wynajmowały rusztowania na czas realizacji prac. Dzisiaj każda firma kupuje rusztowanie elewacyjne w doskonałej cenie i nie musi go od nikogo wypożyczać. Takie rozwiązanie jest o wiele bardziej opłacalne, bo za rusztowanie płaci się raz i ma się je na własność. Wiele firm korzysta też z finansowania bankowego w postaci leasingu. Nowoczesne rusztowania aluminiowe można wziąć w leasing, który spłaca się w dogodnych miesięcznych ratach. Każdą ratę leasingu wrzuca się w koszty a po ostatniej zapłaconej racie przejmuje się rusztowanie na własność. I tak się właśnie zaczyna działalność w tej branży. Trzeba mieć na czym pracować na wysokości, a do większości prac budowlanych rusztowanie jest po prostu niezbędne.

Kupno dobrej jakości zestawu rusztowania to inwestycja rzędu dwudziestu tysięcy złotych. Nawet dla nowo otwartych firm nie jest to jakoś szczególnie dużo. Jeśli nie ma się takiej kwoty to można skorzystać ze wsparcia w postaci leasingu. Jeśli chce się zaoferować klientom kompleksowe usługi budowlane to trzeba im również zaoferować prace wykonywane na wysokościach.