Przejdź do treści
firma rekrutacyjna

Firma rekrutacyjna znalazła mi pracę

  • przez

Od dawna szukałam pracy. Jako, że mój ostatni pracodawca był zadłużony i nie był w stanie wypłacać wynagrodzenia na czas przedsiębiorstwo musiało zgłosić upadłość. Niestety tak się dzieje, gdy ktoś prowadzi nierozważną politykę finansową i nie szanuje ludzi. Postanowiłam się nie załamywać i postanowiłam poszukać innego zatrudnienia.

Firma rekrutacyjna zaprosiła mnie na rozmowę

firma rekrutacyjnaJak się okazało poszukiwanie zatrudnienia przez portale o tej tematyce okazało się bezskuteczne. Wtedy zobaczyłam, że jedno ogłoszenie zostało wystawione przez outsourcing pracowniczy. W wyszukiwarce poszukałam adresu i udałam się tam. Jak się okazało była to agencja pracy tymczasowej. Pani ucieszyła się, że postanowiłam skorzystać z ich usług. Przedstawiła mi cały katalog pracodawców i założyła mi mój profil. Zapytała o zawodowe doświadczenie. Była bardzo uprzejma i od razu pokazała mi kilka ofert, które były zgodne z moim dotychczasowym doświadczeniem zawodowym a także wykształceniem. Powiedziała mi także, że pracują oni jako profesjonalna firma rekrutacyjna i jeśli tylko pracodawcy mój profil się spodoba zostanę zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną. Ucieszyłam się, ponieważ już po kilku dniach był pierwszy telefon. Jak się okazało miał być to leasing pracowniczy i miałam iść na trzy miesiące do jednego z butików ponieważ kobieta która tam pracowała zaszła w ciąże. Nie zgodziłam się, ponieważ zależało mi na stałej pracy. Jak się okazało nie musiałam długo czekać. Agencja pracy tymczasowej zadzwoniła do mnie i zaprosiła mnie na rozmowę na stanowisko sekretarki.

Pierwszy etap rozmowy przeszłam bardzo pomyślnie i w efekcie końcowym otrzymałam pracę. Cieszę się, że takie miejsca powstają, gdyż pomagają one znaleźć zatrudnienie. Pensję wypłaca mi outsourcing kadrowo – płacowy agencji pracy tymczasowej i zawsze jest na czas.