Przejdź do treści

Fenomenalne rozwiązania w obrusach

Rozwój nauki, a co za tym idzie technologii, bardzo mocno przyczynia się do powstawania przedmiotów codziennego użytku mocno ułatwiających nam życie. Ostatnio w sklepach coraz częściej pojawiają się nakrycia stołów, które są plamoodporne  a przy okazji pięknie prezentują się na stołach. Takie nakrycia zaczynają wprowadzać kawiarnie i restauracje. 

Jak zachować obrus bez plam

nowoczesne obrusyWyobraźmy sobie rodzinną uroczystość z suto zastawionym stołem. Ktoś delikatnie rozlewa rosół, komuś innemu spadają na stół buraczki. Jakieś dziecko rozlewa nieudolnie kompot i obrus jeszcze przed kawą i ciastem nadaje się praktycznie do wymiany. Jest to bardzo częsta sytuacja przy okazji jakichkolwiek świąt czy uroczystości. Na szczęście od jakiegos czasu można zakupić na rynku nowoczesne obrusy, niebędące ceratą tylko kawałkiem materiału, z których można w łątwy sposób zetrzeć plamy. Tak, jest to możliwe. Obrusy te są wykorzystaniem tak zwanej nanotechnologii. Włókna pokryte warstwą ściśle przylegających do siebie cząsteczek nie mają jak przyjąć w swoją strukturę jakichkolwiek zabrudzeń. Nanotechnologia tworzy na nich efekt lotosu. Powstałą plamę można ściągnąć przy użyciu wilgotnej szmatki. Obrus więc po obfitym obiedzie po przetarciu będzie wyglądał jak świeżo wyprany, co może wzbudzić spore zdziwienie wśród naszych gości. Obrusy przyszłości już zaczynają pojawiać się w restauracjach. Gospodynie domowe również z entuzjazmem podeszły do rozwiązanie, które mocno ułatwi im życie.

Żyjemy w czasach, w których rozwój nauki bezpośrednio wpływa na nasze życie. Nowoczesne technologie ułatwiają nam funkcjonowanie chociażby w tak na pozór błahych sprawach jak plamy na obrusach. Możliwość starcia jakiejkolwiek plamy przy użyciu mokrej szmatki, gdzie na obrusie nie pozostaje żaden ślad, jest fenomenem dla niejednej pani domu.