Przejdź do treści
medycyna pracy

Elementarna wiedza – medycyna pracy

Wielu z nas wciąż nie zwraca uwagi na swoje zdrowie. Zasłaniamy się pracą, nawałem obowiązków i generalnie nie chcemy w ogóle słyszeć o odwiedzinach lekarza w gabinecie – a to kolejki, dużo czasu w poczekalni a cenny czas ucieka.

Najpierw jest medycyna pracy

medycyna pracyDla takich osób przygotowaliśmy nasz mały poradnik. Na pierwszy rzut idzie medycyna pracy w Łodzi. Ta dziedzina jest bardzo ważna zarówno dla pracownika jak i pracodawcy, w końcu zdrowie osoby pracującej przełoży się na wyniki finansowe firmy. Ośrodki zajmujące się medycyną pracy, jak na przykład ten w Łodzi oferują swoim klientom wiele pakietów badań takich jak badania okresowe, badania kontrolne czy wstępne. Na takie badania nacisk kładzie także Unia Europejska, która w takich kwestiach nie pobłaża i jej prawo jest bardzo restrykcyjne. Warto jest odwiedzić ośrodek medycyny pracy i skorzystać z usług. Można także zaprosić lekarza do siedziby swojej firmy, który pomoże nam rozpoznać na przykład warunki szkodliwe. Kardiologia to specjalizacja, która jak wszystkim wiadomo zajmuje się chorobami serca. Do lekarzy tej specjalizacji są zdecydowanie długie kolejki, jednak bardzo warto się u niego zjawić. Bóle serca, ukłucia mogą być początkiem poważnej choroby i nie można lekceważyć takich objawów. Ginekolog to lekarz, którego kobiety nie powinny unikać szerokim łukiem.

Niewyleczone infekcje mogą w skrajnych przypadkach prowadzić do bezpłodności, a brak badań sfer intymnych nawet do zakończenia życia. Bez sensu na własne życzenie zabierać sobie możliwość do cieszenia się życiem i zdrowiem.