Elektryczna folia na szybę to absolutna nowość

  • przez

Jeśli jest coś o czym architekci jeszcze kilka lat temu nie mogli nawet marzyć to na pewno jest to folia elektryczna, której kolorem można sterować za pomocą pilota. To w ogóle brzmi jak rzecz żywcem wyjęta z filmu science fiction. Wyobraźmy sobie folię, która raz ma kolor mleczny i nic przez nią nie widać a drugi raz może być całkowicie przeźroczysta.

Elektryczną folię wymyślili prawdziwi geniusze

elektryczna folia na szybę do biuraTaka folia zmieniająca kolor czy też przepuszczalność światła jest absolutną nowością. Póki co montuje się ją głównie w nowoczesnych biurowcach, ale lada chwila znajdzie swoje zastosowanie w budownictwie jednorodzinnym. Elektryczna folia na szybę do biura ma wiele różnych zastosowań. Może służyć zarówno do zasłonięcia widoku przed ciekawskim wzrokiem z zewnątrz jak i do osłonięcia powierzchni biura przed wpadającymi promieniami słonecznymi. Folią steruje się pilotem, a całość stworzona jest z mikroskopijnych wręcz diod ledowych podobnych do tych, które stosuje się przy produkcji telewizorów. Najbardziej zaawansowane technologicznie folie mogą zmieniać kolor co daje niesamowity efekt, gdy na okno biurowe patrzy się z zewnątrz. W każdym razie wynalazek ten może być rozwiązaniem dla wszystkich architektów projektujących biurowce. Folia elektryczna, czy raczej elektroniczna, może stanowić doskonałe zabezpieczenie wnętrza oszklonego biurowca przed zbyt mocnym nagrzewaniem się pomieszczeń.

Odkąd tylko zaczęto budować wysokie budynki z przeszkloną elewacją nieustannie poszukuje się rozwiązania dla kwestii nagrzewania się pomieszczeń wewnątrz biurowców. Wydaje się, że nowoczesna folia elektryczna może stanowić w tej kwestii rozwiązanie kompletne pod każdym względem. Folia jest w stanie zastąpić zarówno rolety jak i folie przeciwsłoneczną czy antywłamaniową.