Przejdź do treści

Efektywne ocieplanie domów

Każdy kto zdecydował się na wybudowanie domu często zaczyna zastanawiać się nad tym czy dopilnował każdej kwestii. Przykłada się obecnie szczególnie dużą wagę do stworzenia w domu skutecznego systemu grzewczego ale jednocześnie wiele osób zapomina o tak ważnej sprawie jak odpowiednio wydajny system ociepleniowy. To dzięki niemu ciepło może zostać zatrzymane we wnętrzu budynku.

Skuteczne rodzaje ociepleń budynku

ocieplanie pianąOd jakiegoś czasu bardzo często poruszaną kwestią jest tematyka dotycząca ocieplania domów. Nie da się nie zauważyć, że zdecydowanie najpopularniejszym z rozwiązań jest ocieplanie domu przy użyciu styropianu czy też wełny mineralnej. Wspomniane materiały od wielu już lat uważane są za najbardziej skuteczne w ociepleniach. Na dzień dzisiejszy możemy dostrzec, że nieco się w tej kwestii zmieniło. Otóż bardzo ciekawą opcją na jaką możemy się zdecydować jest ocieplanie domu przy użyciu pianki poliuretanowej określanej w skrócie jako PUR. Ocieplanie pianą, o której wspomniano powyżej stało się popularne z tego powodu, że ta piana jest niezwykle efektywna w zatrzymywaniu ciepła we wnętrzu budynku. Właśnie dlatego idealnie sprawdza się ona do ocieplania poddaszy. Mnóstwo osób stosuje izolacje natryskowe taką pianką na powierzchni podłóg na poddaszu. W związku z tym w pomieszczeniach, które znajdują się poniżej dochodzi do skutecznego zatrzymywania ciepła wewnątrz dzięki czemu rośnie efektywność systemów grzewczych.

Stosując skuteczne izolacje natryskowe w budynkach możemy spodziewać się niesamowitych efektów. Pianka poliuretanowa jest obecnie uważana za jedno z tworzyw, które są najbardziej efektywne w zatrzymywaniu ciepła. Warto również zaznaczyć, że pianka ta jest niezwykle lekka przez co nie dochodzi do nadmiernego obciążania konstrukcji.