Przejdź do treści

Dźwięki mis i gongów

Kultura Dalekiego Wschodu przenika do naszej kultury bardzo mocno w ostatnich latach. Chętnie czerpiemy z tak egzotycznych dla nas obyczajów, wierzeń czy stylów w różnych dziedzinach naszego życia. Wiele osób bardzo mocno intryguje duchowość krajów azjatyckich, która wydaje się dawać idealne narzędzia relaksacyjne na dzisiejsze stresujące i zabiegane czasy.

Tybetańskie misy do medytacji

misy tybetańskie sklepDwudziesty pierwszy wiek niesie ze sobą wiele możliwości, ale jednocześnie też wyzwań. Jednym z tych wyzwań jest sprostanie szumowi informacji oraz dużej ilości wymagań, które pojawiają się w różnych sferach naszego życia. Jesteśmy czasami bardzo zmęczeni i szukamy sposobów na zrelaksowanie się. Jedną z takich skutecznych metod jest medytacja, które przybyła do nas z Dalekiego Wschodu. Często towarzyszą jej dźwięki różnych instrumentów. Wśród nich znajdziemy, na przykład, misy oraz gongi tybetańskie. Wydają one dźwięki na takich częstotliwościach, które pozwalają naszemu ciało w pełni się zrelaksować. Każdy oferujący misy tybetańskie sklep sklep internetowy z roku na rok odnotowuje coraz większą ilość zamówień na tego typu produkty. Do wyboru są różnej wielkości misy, wydające różne dźwięki. Można je też zastosować jako dekoracje do wnętrza, jeżeli ktoś preferuje bardziej orientalne klimaty w swoim domu. Takie misy tybetańskie mają swoją cenę, szczególnie jak są oryginałami sprowadzanymi z Azji, ale to nie zmniejsza ich sprzedaży.

Azja słynie z różnych form duchowości, która pozwala się człowiekowi wyciszyć na różne sposoby. Jedną z takich formą są medytacje. Wiele medytacji wspomaganych jest różnymi instrumentami, wydającymi dźwięki na odpowiednich częstotliwościach. Do takich instrumentów zaliczyć możemy misy oraz gongi pochodzące z Tybetu.