Przejdź do treści

Dwuosiowe przyczepy na gospodarstwach wielohektarowych

  • przez

 

O ile drobne gospodarstwo rolne może sobie pozwolić na wykorzystywanie przyczep jednoosiowych, rolnicy, którzy posiadają więcej ziemi muszą korzystać z dwuosiowych. Jest to oczywiste, ponieważ z jednego pola uzyskuje się więcej plonów. Trzeba mieć sprzęt, którym zostanie ono przewiezione w miejsce skupu lub do silosu. Rola tych przyczep jest bardzo ważna, dlatego dużo się w nie inwestuje.

Rola przyczep dwuosiowych na gospodarstwach

przyczepa dwuosiowaJak zapewne zauważyłeś, duże gospodarstwa korzystają także z mocnych i nowoczesnych maszyn, takich jak kombajny oraz traktory. Traktorowa przyczepa dwuosiowa na takim gospodarstwie jest bardzo ważna, nie tylko do wożenia zboża. Nim zostanie ono wykoszone, kombajniści muszą na tej przyczepie przewieźć kosę obrotową z kombajnu, czyli inaczej heder. Poza tym oczywiście pozostaje kwestia zbiorów. Przyczepy dwuosiowe są zamykane od góry, dlatego możliwe jest przewożenie bardzo dużych ilości zboża. na największych mieści się szesnaście ton, a traktor jest w stanie jechać z dwoma przyczepami jednocześnie. Ważne, że są one dostosowane do wszelkiego rodzaju zsypów. Jedyne, co trzeba zrobić, to nacisnąć przycisk, a siłowniki hydrauliczne tak obniżą poziom jednej ze stron, że zboże momentalnie wysypie się w to miejsce, w które zaplanowaliśmy. To bardzo przydatne, ponieważ na skupach praca jest bardzo ułatwiona. W krótkim czasie można obsłużyć wielu rolników.

To, że tego typu przyczepy są potrzebne wiadomo nie od dziś. Dlatego przedsiębiorstwa, które produkują sprzęt rolniczy poświęcają temu tematowi bardzo dużo czasu. Poza ładownością liczą się także inne, dość ważne czynniki. Rolnika interesuje, czy dana przyczepa nadaje się do jazdy po trudnym terenie, na przykład zaoranym polu. Musi mieć ona systemu ułatwiające pracę.