Przejdź do treści

Dowody osobiste mogą być zabawne

Chcemy się wyróżniać- takie czasy. W dobie obfitości poszukujemy oryginalnych produktów. Wzrasta ilość kolekcjonerów, którzy zadziwiają swoimi oryginalnymi pomysłami na hobby.   Jako klienci jesteśmy coraz bardziej wybrednymi ludźmi. Prowokuje nas do tego globalizacja i powszechne ujednolicanie czego się da. 

Dokumenty, które mają nas wyróżniać 

śmieszny dowód osobisty kolekcjonerskiChęć, a raczej gorące pragnienie wyróżnienia się z tłumu coraz częściej jest zauważanym przejawem człowieczeństwa. Jako ludzie chcemy być wyjątkowi, co nie jest wiadome od dziś. Wielkie odkrycia, historie władców czy podziwianych do dziś artystów wynikały w głównej mierze z chęci bycia kimś więcej niż przeciętną jednostką. Często tym, co daje nam poczucie wyróżnia spośród tłumu są drobiazgi. Przykładem są przedmioty, , które najczęściej pełnią rolę upominku a są spersonalizowanymi lub jedynymi w swoim rodzaju przedmiotami codziennego użytku. Przykładowo w ostatnich latach  jednym z najmodniejszych gadżetów jest  dowód osobisty wykonywany na zamówienie. Zazwyczaj jest to śmieszny dowód osobisty kolekcjonerski, przyozdobiony zabawnymi zdjęciami lub wstawkami słownymi. Z daleka taki dokument do złudzenia przypomina oryginał, jednak z bliska widać ogromną różnicę. Takie dokumenty a są tworzone dla kolekcjonerów lub jako forma ciekawego dodatku do prezentu na przykład w przypadku czyichś osiemnastych urodzin. W Internecie pojawia się coraz większy wybór na różnorodne, alternatywne modele. Czas realizacji zamówienie z wysyłką często nie przekracza dwóch tygodni. 

Ważną ludzką cechą  jest chęć wyróżnienia się.  Potęguje się ona szczególnie w dobie globalizacji. Chęć posiadanie oryginalnych przedmiotów nie tylko więc spełnia funkcję estetyczną czy mającą poprawić nam humor, ale też ma zwrócić uwagę innych.