Przejdź do treści

Dotacja na kocioł w Wielkopolsce

Jakiś czas temu, będzie to już kilka miesięcy – dokładnie około niecałych ośmiu miesięcy temu rozpoczęliśmy budowę naszego nowego domu. Razem z mężem i całą naszą rodziną bardzo cieszyliśmy się z tego fakt, choć z początku długo nam zajęło podjęcie ostatecznej decyzji co do tego czy wybrać dom, czy mieszkanie.

Jaką dotację na kocioł w Wielkopolsce wybrać?

dotacje na kotły wielkopolskaWszystkie prace w domu szły nam bardzo sprawnie i szybko nie mieliśmy żadnych opóźnień. Planowaliśmy wszystko od początku do końca w bardzo przemyślany sposób. Kiedy już dom był w stanie developerskim, przyszedł czas na inne decyzje i zakupy. Kolejnym krokiem był wybór dobrego ogrzewania do naszego nowego wymarzonego domku jednorodzinnego. Na samym początku musiałam dowiedzieć się o wszystkim odnośnie różnych rodzajów ogrzewania. W tym celu przeczytałam kilka dostępnych w internecie poradników na temat różnych sposobów na ogrzewanie domów jednorodzinnych. Okazało się, że dobrze będzie zainwestować w specjalne kotły do ogrzewania. Dowiedziałam się też o różnych programach z dotacjami na takie kotły, między innymi było to ”Czyste powietrze”. Aby dowiedzieć się więcej na temat dotacji na terenie mojego miasta wpisałam w najbardziej popularną wyszukiwarkę na świecie następującą frazę – dotacje na kotły wielkopolska. Dowiedziałam się, że akurat w moim mieście rozpoczął się nabór do nowego programu dla mieszkańców.

Złożyłam stosowne papiery. W ich wypełnieniu pomógł mi specjalny doradca do spraw dotacji z urzędu miasta. Okazało się, że będę potrzebować sporo różnych papierów i zaświadczeń, jednak nie było większych problemów z ich załatwianiem. Na ostateczną decyzję w sprawie przyznanie mi dotacji na zakup nowego kotła do naszego domu jednorodzinnego musiałam czekać około tygodnia.