Przejdź do treści

Dokładne czyszczenie tapicerki

  • przez

Jeszcze do niedawna meble tapicerowane były uważane za niemodne, gdyż wszyscy wybierali tanie, drewniane lub metalowe meble. Dziś moda powróciła i to ze zdwojoną siłą. Im więcej osób posiada meble tapicerowane, tym więcej pracy mają specjalne pralnie.

Jak czyścić tapicerkę?

skuteczne czyszczenie tapicerki - WrocławPrzeważnie sprzątanie mieszkania, podłóg, stołów czy blatów kuchennych nie sprawia kłopotów, gdyż wystarczy mieć odkurzacz i kilka detergentów ze szmatką lub gąbką. Jednak problem zaczyna się, kiedy trzeba wyczyścić kanapę, fotel czy obicie łóżka. Przeważnie są to meble tapicerowane, które wymagają specjalnego traktowania. Najwięcej trudności sprawia czyszczenie ich, ponieważ nie można ich zamoczyć w wodzie i wyszorować. Tapicerka przeważnie jest wykonana z bawełny, pluszu, dermy czy weluru, które nie lubią wody. Ich czyszczenie musi być wyjątkowo delikatne i powierzchowne, aby nie dopuścić do przemoczenia tkaniny. Najlepsze będzie skuteczne czyszczenie tapicerki – Wrocław jest miastem, w którym znajdziemy kilka pralni zajmujących się takimi zleceniami. Dysponują specjalnymi urządzeniami piorąco – czyszczącymi, które wykorzystują parę wodną, przez co nie powodują nasiąknięcia wodą materiału. Czyszczenie tapicerki na dowolnym meblu wymaga dużej ostrożności i także doboru odpowiedniego środka czyszczącego, ponieważ łatwo j uszkodzić. Na pewno profesjonalne czyszczenie w pralni będzie znacznie lepsze i bezpieczniejsze niż domowymi sposobami. Jeżeli zrobimy to niewłaściwie, to można plamy utrwalić zamiast usunąć.

Tapicerka również występuje w samochodach i czyści się ją w identyczny sposób. Nie można jej zdjąć z mebla, zatem trzeba ostrożnie czyścić z zastosowaniem minimalnej ilości wody. W zależności od zabrudzeń może być użyta specjalna pianka do czyszczenia.