Przejdź do treści

Dobrodziejstwa olejku rycynowego

  • przez

Są na świecie kosmetyki i preparaty, za które nie musimy przepłacić, a ich stosowanie przyniesie nam wiele korzyści. Wśród tych produktów szczególne miejsce należy do olejków eterycznych. Są one bogactwem natury, z którego warto czerpać na co dzień i obserwować efekty. 

Jakie są zastosowania olejku rycynowego?

olejek rycynowyWśród wielu rodzajów olejków są takie, które zasługują na szczególną uwagę. Do takich z pewnością należy osławiony już w internecie i wszędzie indziej olejek rycynowy. Posiada on tak wielka gamę zastosowań, że chyba każdy posiada w domu choć jedną buteleczkę tego cudownego specyfiku. Olejek rycynowy jest stosowany przede wszystkim w przemyśle kosmetycznym. Jest używamy bardzo często przez kobiety jako kuracja wydłużająca i przyciemniająca brwi i rzęsy. Tutaj jednak bardzo istotna jest systematyczność i cierpliwość, bo tylko wtedy doczekamy się i zauważymy efekty. Można go stosować bezpośrednio na skórę, sprawdzi się doskonale zmiękczając twarda i wysuszoną skórę na piętach. Wielu z nas kojarzy się jednak najbardziej ze swoim działaniem przeczyszczającym i jest stosowany na różne problemy gastryczne. Świetnie radzi sobie także jako środek przeciwbólowy szczególnie, jeśli dokucza nam ból krzyża lub ból głowy o niewiadomym pochodzeniu. Można go także używać na włosy, doskonale sprawdzi się jako dodatek to maseczek na włosy robionych w domu. Może tez stosować go bezpośrednio na końcówki włosów, aby widocznie je nawilżyć. 

Każdy z nas powinien zainteresować się tym olejkiem, jeśli jeszcze nie ma go w swojej domowej apteczce. Może nam pomóc w wielu sytuacjach. Jego właściwości przeciwbólowe i pielęgnacyjne są nieocenione i olejek na pewno nie postoi długo nieużywany. Warto mieć w domu coś co kosztuje kilka złotych, a potrafi działać cuda.