Przejdź do treści

Dobre i tanie materace

Zdrowy sen to podstawa naszego funkcjonowania przez cały następny dzień. Jeśli lubimy spać na twardym podłożu to z pewnością musimy wybrać twardszy materac. To dotyczy także osób wybierających miękkie materace, bo uwielbiają spać na miękkim podłożu. Bardzo ważne jest także skład oraz inne właściwości polecanych materacy. Oczywiście w sprzedaży mamy materace antyalergiczne, ortopedyczne, dla osób, które cierpią na choroby kręgosłupa. Wszystko zależy od naszych funduszy i preferencji.

Dobra jakość materacy antyalergicznych

materace antyalergiczneDobre materace antyalergiczne będą także termo-elastyczne. Klienci najczęściej wybierają materace sprężynowe oraz z pianki poliuretanowej. Zazwyczaj taki materac posiada około 200- 300 sprężyn dzięki czemu świetnie dopasowuje się on do naszej sylwetki. Szczególnie podczas dłuższego snu w tej samej pozycji. Przede wszystkim podparcie dla naszego kręgosłupa jest niezwykle istotne. Najlepsze są materace o grubości około 16 cm lecz mogą być także mniejsze, im grubszy materac tym jego cena będzie na pewno większa. Oczywiście materace mają także swoje maksymalne obciążenie i należy na to zwracać uwagę podczas zakupu. Zdejmowany pokrowiec ułatwia nam dbanie o czystość tego materaca. W sklepach, które sprzedają materace mamy ogromny wybór różnego rodzaju materace. Najważniejsze jest jednak by wybrać materac idealny dla siebie. Zatem jeśli mamy problemy ortopedyczne to musimy od razu zgłosić to sprzedającemu by wybrał materac idealne dla nas.

Nie ma nic gorszego jak bolący kręgosłup przez cały dzień. Żeby temu zapobiec należy się wyspać na odpowiednim podłożu. Najbardziej popularne są materace sprężynowe np. z dodatkową kokosową powłoką. Komfort spania jest niezwykle istotny. Najlepsze są materace, które mają ściągany pokrowiec.