Przejdź do treści

Dobra trójkołowa hulajnoga

  • przez

Rodzice często zabierają swoje pociechy na spacery do parku, czy na plac zabaw, aby maluchy mogły rozładować nagromadzoną energię. Dla urozmaicenia czasu, maluchy jeżdżą na rowerkach, rolkach, lub hulajnogach. To świetny sposób na ćwiczenia ruchowe. 

Ile waży trójkołowa hulajnoga?

trójkołowe hulajnogiOd momentu, kiedy dziecko potrafi samodzielnie dobrze chodzić i biegać, można mu dać jeden z dostępnych na rynku sprzętów sportowych. Może to być rowerek biegowy, który jest wstępem do prawdziwego roweru dwukołowego, lub hulajnoga ucząca utrzymywania równowagi. Z pewnością każde dziecko będzie przeszczęśliwe, kiedy będzie mogło jechać na spacer na hulajnodze, ale zanim to nastąpi, to musi poćwiczyć nową umiejętność w domu. Trójkołowe hulajnogi są stworzone z myślą o najmłodszych dzieciach, które mogą sobie nie poradzić z utrzymywaniem równowagi na dwukołowej hulajnodze. Jest to model, który posiada dwa większe koła  przodu i jedno mniejsze z tyłu. Dzięki takiemu rozłożeniu kół, hulajnoga jest stabilna, a dziecko czuje się bezpiecznie podczas jazdy. Lekka, aluminiowa konstrukcja sprawia, że cała hulajnoga waży zaledwie dwa kilogramy, więc łatwo ją złożyć i zapakować nawet pod wózek. Na podeście hulajnogi znajduje się gumowa powłoka zwiększająca przyczepność stopy i zabezpieczająca przed ślizganiem się. Także na kierownicy znajdują się podobne gumki, ponieważ ułatwiają jej trzymanie i kierowanie. Trójkołowa hulajnoga została wyposażona w doskonałej jakości hamulec, który zadziała w każdych warunkach. 

W sprzedaży dostępne są hulajnogi z dwoma, lub trzema kołami w wielu kolorach. Mogą być wykonane z aluminium, lub z plastiku. Ich ceny się wahają od stu do około dwustu pięćdziesięciu złotych. Są one wytrzymałe, lekkie i co najważniejsze bezpieczne.