Przejdź do treści

Do czego służy laser fiber?

 

Aby uniknąć wad fabrycznych wyprodukowanego produktu, bardzo ważne jest właściwe obrobienie używanych do produkcji surowców. Obecnie bardzo często do obróbki wykorzystywany jest laser. Jest to bowiem sposób, który gwarantuje najwyższą precyzje cięcia.

Zalety fiber lasera

fiber laserWłaściwe obrobienie surowców używanych w produkcji może zadecydować o tym, czy wyprodukowany produkt będzie posiadać, czy będzie pozbawiony jakiś wad fabrycznych,. W obecnych czasach coraz częściej porzuca się mechaniczne sposoby obróbki na rzec wycinarek, również tych laserowych. Obróbka z wykorzystaniem światłą laserowego sprawdzi się bowiem nawet wobec bardzo delikatnych materiałów takich jak akryl. Obecnie jednak coraz częściej stosuje się nowoczesne wycinarki laserowe, które wykorzystują innowacyjne metody na emitowanie wiązki laserowej. Wycinarki te, znane pod nazwą fiber laser, do emitowania wiązki wykorzystują światłowodowy przewód, a nie system zwierciadeł. Wiąże się to z kilkoma bardzo ważnymi zaletami. Przede wszystkim, emitowana wiązka jest znacznie bardziej skoncentrowana, dzięki temu wycinanie z wykorzystaniem takiej wycinarki jest znacznie szybsze. Po drugie, sterownie wycinarką wyposażoną w fiber laser jest także znacznie prostsze. Pomaga to bardzo w uzyskaniu równych krawędzi ciecia, nawet gdy obrabiany materiał jest niewielkich rozmiarów. Ostatnią zaletą jest zaś z pewnością niskie zużycie energii, dzięki temu że obróbka taką wycinarka trwa po prostu znacznie krócej, zużywane są mniejsze ilości prądu.

Właściwa obróbka surowców jest bardzo wyzna. Pomaga bowiem uniknąć nieprzewidzianych sytuacji, takich jak wady fabryczne produktu. Ważne jest jednak właściwe dobranie sposobu obróbki do obrabianego aktualnie surowca, tak aby sposób obróbki był efektywny.