Przejdź do treści

Dlaczego odwiedziłem bank lektorów?

  • przez

Od dawna planowałem produkcję reklamy. Ze względu na specyfikę branży, wielkiej na co dzień pracuję, wiedziałem, że z większością zadań związanych z takim przedsięwzięciem mojej pracownicy poradzą sobie naprawdę dobrze. Potrzebowałem jednak jeszcze tylko weselnego wsparcia w postaci lektora, ponieważ bez niego produkcja reklamy nie miałoby sensu. Moje zainteresowanie bankami lektorów przyniosło więcej korzyści, niż się spodziewałem.

Co można znaleźć w bankach lektorów?

bank lektorówZe względu na to, że działałem w branży związanej z tworzeniem animacji, do tej pory większość treści przekazywałem poprzez animacje z tekstem. Postanowiłem to zmienić, ponieważ domyślałem się, że dobry lektor może skutecznie przyciągnąć klientów. Jak się później okazało, była to prawda. Bank lektorów był dla mnie idealnym miejscem, ponieważ wiedziałem, że muszę wybrać lektora, uwzględniając pewne szczegóły dotyczące jego głosu. Tym, co zwróciło moją uwagę w pierwszej kolejności po otwarciu strony internetowej takiego znakomitego banku była przede wszystkim ogromna liczba próbek głosu należących do różnych lektorów szukających nowych zleceń. Mogłem porównywać poszczególne próbki do woli i bez żadnych kosztów. Jeżeli chodzi o koszty, to moje zdecydowane zainteresowanie wzbudził również przycisk umożliwiający skontaktowanie się z menadżerem konkretnego wektora i wysłanie prośby o wycenę zlecenia, ponieważ pod tym względem branży występuje pewna różnorodność.

Poza tym w takich bankach można znaleźć portfolio różnych lektorów zawierające między innymi informacje dotyczące ich dotychczasowego doświadczenia zawodowego. Po rozpoczęciu współpracy przekonałem się, że doświadczony lektor z banku to znakomity doradca. Teraz współpracuje regularnie z takimi lektorami z banku przy pracy dla różnych klientów.