Przejdź do treści

Dlaczego legowisko jest ważne w życiu psa?

Pies w wielu domach aspiruje do rangi członka rodziny. Dlatego też powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego jak ważną rolę w jego życiu odgrywa sen. Pies w przeciwieństwie do nas nie śpi tylko w nocy. Pełną regenerację organizmu i dobre samopoczucie zapewniają mu drzemki w ciągu dnia. Dlatego też wybór legowiska dla naszego pupila nie powinien być przypadkowy. 

Wybór legowiska dla psa – co musisz wiedzieć? 

legowisko dla psa producentNa co zwrócić uwagę wybierając legowisko dla psa? Kluczową rolę odgrywa jego wielkość. Nie istnieje jeden uniwersalny model dla każdego czworonoga. Wynika to z prostej sprawy – każdy pies to inna wielkość. Zbyt duże legowiska dla niewielkich ras będą niekomfortowe dla czworonoga. Z kolei wystające kończyny w przypadku ras takich jak owczarek czy labrador to również zły pomysł. Legowisko powinno zapewnić psu możliwość pełnego rozłożenia ciała. Pozycja taka zapewnia czworonogom głęboki, relaksujący sen. Nie bez znaczenia jest również wiek Twojego psa. Dla starszych zwierzaków lepiej wybierać legowiska grubsze, które zapewnią maksimum wygody starszym kościom zwierzaka. Niekomfortowe podłoże może sprawić, że bóle wynikające z podeszłego wieku mogą się wzmóc. Jeśli chodzi o legowisko dla psa producent w tym przypadku oferuje produkty ortopedyczne o odpowiedniej grubości, wysokości, a także jakości materiału użytego do produkcji. Nasz pupil szybko oceni czy legowisko zapewni mu komfort snu, czy też posłuży za kolejny przedmiot do pogryzienia. Nie bójmy się więc inwestować w legowiska z wyższej półki cenowej, gdyż ich wartość przekłada się najczęściej na wyższą jakość, którą doceniają nawet psy. 

Wybór legowiska o odpowiedniej jakości materiału ma znaczenie nie tylko jeśli chodzi o komfort Twojego pupila. Jest to ważny aspekt także dla samego właściciela. Trudno czyszczący się materiał będzie zmorą, szczególnie w przypadku psich miłośników kąpieli w błocie.