Przejdź do treści

Deratyzacja, czyli uciążliwe problemy

 

Dopóki w naszym domu nie pojawi się problem z insektami i gryzoniami, to wszystko jest w porządku. Nie dostrzegamy wielkości tego problemu, nie zdajemy sobie z niego sprawy. Wiele historii o myszach w domu traktujemy już jako legendy. Jednak co człowiek ma zrobić, gdy legenda stanie się prawdą, i takie stworzenie faktycznie u nas zagości?

Pomoc przy gryzoniach w domu

Deratyzacja ŁódźJesteśmy firmą, działającą sprawnie już od wielu lat. Sam fakt, że jeszcze utrzymujemy się dobrze na rynku, świadczy o tym, że problemy z myszami i szczurami jeszcze nie odeszły do lamusa. Cały czas pojawiają się w różnych domach, a nasza deratyzacja Łódź sprawnie się nimi zajmuje. Kiedy najprędzej możemy spodziewać się takich stworzeń u siebie? Przede wszystkim w okresie jesiennym, ponieważ gryzonie szukają sobie wtedy miejsca na zimę. Gdy tylko znajdą jakieś małe dziurki, kombinują tylko, jak wejść do domu, i znaleźć sobie jakąś kryjówkę. Można je spotkać głównie w domkach, zwłaszcza takich, które są nisko postawione. Wtedy łatwiej gryzoniom wejść. Później jak już się dostaną, to wślizgują się po rurach, i rozprzestrzeniają się i ciężko się ich pozbyć. Naszym zadaniem jest zlikwidowanie myszy. Trzeba dotrzeć do ich gniazda, chociaż to jest bardzo ciężkie, głównie w starych domach, gdzie jest pełno nieszczelnych małych korytarzy, głównie przy węzłach sanitarnych. Trzeba znaleźć miejsca, gdzie najczęściej pojawiają się gryzonie, i porozstawiać tam trutki. Trucizny można położyć w specjalnych karmnikach, albo na tackach.

Gryzonie najczęściej szaleją w domach po nocy, kiedy wszyscy mieszkańcy śpią, i mogą sobie spokojnie grasować. Wtedy też jest największa szansa złapania ich, gdy skuszą się na taką trutkę, lub złapią w łapkę. Wtedy za kilka dni sprawdzamy, czy udało się ich pobyć, i sprzątamy po wszystkim.