Przejdź do treści

Damskie spodnie skitourowe — czym się cechują?

Zima, ferie, góry — wszyscy miłośnicy sportów zimowych czekają na słoneczny, śnieżny dzień, aby ruszyć na stok. Odpowiednio wcześniej planują przygotowania do sezonu narciarskiego pod kątem technicznym: kupują kaski, gogle, smarują deski, ostrzą krawędzie i sprawdzają wiązania. Oprócz profesjonalnego sprzętu niezbędny jest również zakup specjalistycznej odzieży. 

Jak ubrać się na skitoury?

spodnie na skitury damskieWybierając się na skitour ubiór powinniśmy dopasować do prognozowanych warunków pogodowych oraz długości wyprawy. Przy ubieraniu odzieży skitourowej warto zacząć od bielizny termicznej. Zapewni ona dwie istotne korzyści: komfort cieplny oraz odprowadzanie wilgoci. Warto kupić ją wcześniej i przetestować przed wyjazdem — nie może być za ciepła ani gdziekolwiek uwierać. Jeśli chodzi o spodnie na skitury damskie, ich rolą jest przede wszystkim zapewnienie ciepła i amortyzacja w razie upadków. Powinny to być modele o wysokiej oddychalności i wytrzymałości, które cechuje lekkość i wygoda. Duże znaczenie mają też dodatki, czyli funkcjonalne kieszenie czy wygodne gumki regulujące szerokość w pasie. Takie spodnie narciarskie powinny też niewątpliwie zapewniać pełną swobodę ruchów, która przyda się na stoku. Do produkcji spodni narciarskich wykorzystuje się najczęściej elastyczny materiał sofshellowy, który cechuje się wysoką odpornością na przetarcia. Istotną właściwością spodni na skitoury jest impregnacja hydrofobowa, która czyni je nieprzemakalnymi. W stroju narciarskim należy też dobrać wodoodporne obuwie, odzież termoaktywną oraz wysokiej jakości kurtkę i wytrzymałe rękawice. 

Amatorzy w jeansach i adidasach na szczęście są coraz rzadziej spotykani na stokach. Większość osób jadących w góry na sporty zimowe wie, że odpowiednie wyposażenie jest kluczowe dla zachowania bezpieczeństwa i komfortu termicznego. Jednorazowa inwestycja w wysokiej jakości ubrania narciarskie pozwoli na długoletnie korzystanie z nich bez widocznego zużycia.