Przejdź do treści

Czym jest siatka ciągniona?

Ogrodzenie to jeden z podstawowych elementów przy okazji różnego typu obiektów. Zarówno przemysłowych, jak również mieszkalnych. Jednak, zanim będzie można postawić solidne, nowoczesne i trwałe ogrodzenie, często należy w odpowiedni sposób zabezpieczyć plac budowy. W tym celu można wykorzystać zarówno ogrodzenia tymczasowe, jak również siatkę, która jest ekonomicznym rozwiązaniem, a jednocześnie pozwala na odgrodzenie posesji od pozostałych gruntów.

Jak produkuje się siatkę ciągnioną?

solidne siatki ciągnioneBardzo ważne jest, aby produkty tego typu były przede wszystkim wytrzymałe. Wszystko dlatego, że sprawdzają się także w przemyśle. Jeszcze jakiś czas temu bardzo popularnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o ogrodzenia z siatek, były siatki plecione. Obecnie jednak, nowoczesna technologia pozwala na produkcję bardziej zróżnicowanych materiałów. Należą do nich solidne siatki ciągnione. Istotna jest sama technologia produkcji. W przypadku siatek plecionych, powstają one z drutów. Natomiast siatka ciągniona powstaje z jednolitego arkusza stali. W pierwszej kolejności arkusz jest nacinany, a następnie naciągany. Dzięki temu gotowy materiał jest o wiele bardziej wytrzymały, jak również elegancki. Dlatego siatki ciągnione są obecnie rozwiązaniem coraz bardziej popularniejszym na rynku. Ważny jest również fakt, że mają szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Siatka tego typu to nie tylko element ogrodzenia tymczasowego, jak również stałego. Siatki ciągnione wykorzystuje się również przy okazji fabryk produkcyjnych. Stanowią doskonałe rozwiązanie, jeśli chodzi o oddzielenie konkretnego stanowiska pracy od pozostałej części hali. Mogą również pełnić funkcję elementu ochronnego maszyn. Siatki ciągnione odznaczają się również wyższą sztywność, niż plecione.