Przejdź do treści

Czym jest karta czasowego pobytu?

Sprawy urzędowe dotyczą każdej osoby, która przebywa dłużej w określonym państwie. Już chociażby kwestia posiadania adresu zamieszkania, odprowadzania podatków czy też wiele innych formalności, których dokonujemy na co dzień wymaga naszej obecności w rejestrach miejskich i państwowych. Jeśli więc do naszego państwa przyjeżdża cudzoziemiec, który chce zostać na dłużej, musi we właściwy sposób zalegalizować swój pobyt.

Wyrobienie karty czasowego pobytu

karta czasowego pobytuKiedy do naszego kraju przyjeżdża cudzoziemiec, który zamierza zamieszkać w Polsce, konieczne jest zrealizowanie wszystkich formalności, by pobyt ten był w pełni legalny. Oczywiście, pobyt może być stały lub czasowy, w zależności od tego, w jakim celu dana osoba przyjechała do Polski. W zależności od tego, jak długi czas zamierza ona spędzić w granicach naszego kraju, konieczne będzie wyrobienie karty stałego lub czasowego pobytu. Jak łatwo się domyślić, karta czasowego pobytu będzie istotna w momencie, gdy będzie zależało nam na zalegalizowaniu pobytu, który ma trwać określony czas. Karta tego typu świetnie sprawdza się w momencie, gdy do naszego kraju przyjeżdżają cudzoziemcy, którzy mają podjąć pracę u określonego pracodawcy. Każdorazowo w takim przypadku konieczne jest spełnienie pewnych warunków i wypełnienie odpowiednich dokumentów. Wszystkie potrzebne informacje znaleźć możemy w urzędzie zajmującym się sprawami cudzoziemców.

Obowiązki, jakie wiążą się z dłuższym pobytem w naszym państwie dla cudzoziemców mogą być dla wielu osób niezrozumiałe lub trudne do wypełnienia. W takich okolicznościach dużą pomocą są specjaliści, którzy współpracują z agencjami pracy, ale nie tylko. Dzięki dostępności osób znających się na formalnościach, możemy w sposób szybki i bezproblemowy dokonać ich zrealizowania.