Przejdź do treści

Czy warto zaciągnąć kredyt?

Każdy chce żyć wygodnie. Dom pod lasem, nowy samochód, wycieczki za granicę, nowoczesny sprzęt elektroniczny, każdy ma swoje marzenie jednak nie zawsze można je spełnić ponieważ brakuje pieniędzy. Jednak w dzisiejszych czasach okazauje się nie być to aż tak dużym problemem dzięki wielu ofertom pożyczek i kredytów banków i instytucji pozabankowych. 

Kredyt to możliwość na spełnienie marzeń

doradztwo finansowe rzeszówMyślę, że zaciąganie kredytu, nie jest niczym złym. Przy obecnych zarobkach nie jest łatwo dorobić się własnego mieszkania. Często wynajmując lokum, musimy płacić nie małe koszty wynajmu. Patrząc w ten sposób znacznie bardziej opłacalne staje się zaciągnięcie kredytu i opłacania mieszkania, które należy do nas. Na podstawie badań statystycznych przeprowadzonych w Rzeszowie, to właśnie na cele mieszkaniowe ludzie najczęściej podjemują decyzję o skorzystaniu z oferty kredytu w banku. Niekiedy jednak ludzi ponosi fantazja i to staje się przyczyną ich zguby. Często podejmując decyzję o zakupie własnych czterech kątów, zaczynamy od małego mieszkanka, a kończymy na kredycie hipotecznym na budowę domu. Gdy zdecydujemy się na jeden krok, znacznie łatwiej przychodzi nam podjęcie dalszych, skoro i tak biorę już kredyt to co mi szkodzi wziąć trochę więcej i mieć już dom czy większe mieszkanie w nowym bloku, w nowo wybudowanym osiedlu. Nie patrzymy w ogóle przyszłościowo, nie liczymy się często z tym by jak najszybciej spłacić pożyczkę bankową i pozbyć się długu, a przecież im dłużej spłacamy tym więcej oddajemy gdyż oprocentowanie wciąż rośnie. Poza tym często ludzie dają się naciągać na niezbyt korzystne oferty. 

Wystarczy przypomnieć sobie chociażby słynne kredyty we frankach. Dlatego przed podjęciem tak ważnej decyzji warto odwiedzić dorarce finansowego, który przeanalizuje z nami nasze możliwości spłaty kredytu. Warto także o pomoc poprosić doradcę kredytowe, który wytłumaczy nam różne, niezrozumiałe kwestie zwiazane z kredytem i pomoże wybrać ten najbardziej dogodny. 

Więcej informacji multifinanse24.pl