Przejdź do treści

Czy szycie odzieży w domu się opłaca?

Sklepy odzieżowe, zwłaszcza te sieciowe, oferują nam co sezon setki nowych, „modnych” produktów, jednak osoby szukające rzeczy dobrej jakości są zwykle zawiedzione ofertą. Płaci się przede wszystkim za markę, nie za jakość, dlatego takie ubrania rzadko służą nam dobrze przez więcej niż rok czy dwa. Dlatego wiele osób rozważa samodzielne szycie ubrań.

Kupno dobrych jakościowo tkanin w sieci

wysokogatunkowe tkaniny - sklep internetowyOczywiście można też kupić dobre ubrania w sklepach, jednak wtedy cena często przekracza nasze możliwości finansowe. Chociaż taka wysokogatunkowa odzież przetrwa wiele lat i nie straci na wyglądzie, to jednak jest to spora inwestycja. Stąd popularność szycia domowego, ponieważ dobrej jakości naturalne tkaniny można dostać już za 30-40 zł za metr, a ręcznie szyta odzież wykonana jest po prostu lepiej i staranniej niż ta sklepowa, więc guziki nie odpadają, szwy się nie prują, nie ma też żadnych sterczących nitek, przez które materiał się pruje. Najlepsze materiały kosztują nawet 100-200 zł za mb, jednak warto inwestować w takie wysokogatunkowe tkaniny – sklep internetowy sprzedaje materiały na odzież o wiele lepszą niż to, co znajduje się w przeciętnym sklepie sieciowym. Do tego naturalne tkaniny są o wiele zdrowsze dla nas niż te sztuczne, a ubrania z nich uszyte wytrzymają przynajmniej kilka lat intensywnego użytkowania. Dzięki szyciu na swój wymiar można bez problemu zrobić odzież idealnie dopasowaną do naszej sylwetki, podkreślającą jej zalety i ukrywającą wady.

Nie należy się martwić, że szukając dobrych tkanin będziemy mieć mały wybór. Sklepy i hurtownie tkanin posiadają bardzo bogatą ofertę i jest w czym wybierać, zarówno w kwestii dobrej jakościowo bawełny, lnu, jedwabiu czy wełny. Dostępne są zarówno „czyste” tkaniny jak i te z małymi domieszkami innych materiałów, poprawiającymi ich właściwości i komfort noszenia.