Przejdź do treści
rekuperacja

Czy rekuperacja zastąpi wentylację grawitacyjną?

Zgodnie z przepisami budowlanymi, każdy dom czy mieszkanie powinny posiadać wentylację grawitacyjną. Jej działanie jednak nie zawsze jest zadowalające. Przyczyna może leżeć po stornie słabych źle wykonanych kanałów wentylacyjnych lub zbyt szczelnych okien.

Rekuperacja wymusza obieg powietrza

rekuperacjaKiedy w domu pojawia się niemiły zapach wilgoci oznacza to, że konieczne jest inne rozwiązanie. W wielkopolsce, tak jak i na innych terenach naszego kraju, doskonale sprawdza się montaż dodatkowego, mechanicznego systemu wentylacji. Stanowi ona lepsze rozwiązanie, niż poprawa tuneli kominowych lub montowanie dodatkowych nawiewników w szczelnych oknach. Zapewniająca wymianę powietrza i usuwanie zbędnej wilgoci rekuperacja ciepła w domu wymusza przepływ powietrza. Działający cały czas wentylator steruje ruchem atmosfery przez specjalny wymiennik. W nim następuje ogrzanie czynnika dopływającego do domu, a co za tym idzie- maleją koszty ogrzewania pomieszczeń, nie tylko w Poznaniu, ale i w całej Polsce. Pozwala to zaoszczędzić w skali roku znaczą sumę pieniędzy. Rekuperacja, dzięki wymianie powietrza w pomieszczeniach, staje się idealną instalacją w każdym domu. Nie tylko zapewnia wentylację. System filtrów oczyszcza powietrze, wpadające do domu. Można do niej podłączyć centralny klimatyzator, który w lato zapewni miły chłód w całym domu w każdym pomieszczeniu. W ten sposób udaje się rozwiązań kilka problemów właścicieli nieruchomości na raz. Załatwiona skutecznie zostaje sprawa niesprawnej wentylacji i konieczności wychładzania pomieszczeń poprzez wietrzenie.

Oszczędności na gazie, przy rosnących cenach mediów energetycznych, są nie do przecenienia. Usunięcie wilgotnego powietrza, które w postaci kropli wody osadza się na oknach w zimowe poranki przekłada się lepsze zdrowie domowników.