Przejdź do treści

Czy fotobudki mają przyszłość?

Niegdyś jedynym sposobem na uwiecznienie swojej podobizny była wizyta u fotografa. Dziś niemal każdy ma dostęp do smartfona, który pozwala na zrobienie zdjęcia w dowolnie wybranym przez siebie momencie. Dostęp do amatorskich aparatów fotograficznych jest również niezwykle łatwy. Czy w takim wypadku ludzie jeszcze chcę korzystać z tradycyjnych metod robienia zdjęć?

Przyszłość fotobudek

fotobudka z WarszawyObecnie częstym widokiem są osoby robiące sobie tak zwane selfie, czyli zdjęcie wykonywane sobie samemu, najczęściej telefonem trzymanym w ręku. Tego typu fotografie powstają w najróżniejszych sytuacjach i najczęściej mają na celu pochwalenie się czymś na portalach społecznościowych. Większość takich zdjęć pozostaje na kartach pamięci urządzeń elektronicznych, część z nich trafia do internetu. Przeważającej liczby fotografii nie poświęcamy większej uwagi, oglądamy je rzadko – a z pewnością rzadziej niż te istniejące w postaci fizycznej. Jedynymi papierowymi zdjęciami w kolekcji wielu osób są te wykonywane do dokumentów. Czy w takiej sytuacji tradycyjna fotografia ma jeszcze rację bytu? Odpowiedź mimo wszystko wydaje się być twierdząca. Posiadanie fizycznego zapisu wspomnień jest cały czas potrzebne, treści udostępnione w wirtualnej sieci to jednak nie wszystko. Nawet w silnie idącej za światowymi trendami stolicy jest zapotrzebowanie na papierowe fotografie. Fotobudka z Warszawy wciąż znajduje klientów. Zdjęcie wykonane w takim miejscu może cieszyć bardziej niż wiele zrobionych smartfonem i opublikowanych na facebooku. Fotobudka w kilkanaście sekund pozwala na wykonanie serii zdjęć, które można chociażby powiesić na ścianie, czy jak robi to wiele osób przypiąć magnesem na lodówce. Jest to wspaniała pamiątka spotkania czy wspólnej imprezy z przyjaciółmi.

Fotobudki od czasu swojego powstania cieszą się niesłabnącą popularnością i nic nie wskazuje, by w czasach przewagi elektronicznego przepływu informacji miały przestać cieszyć się powodzeniem. Ten sposób zapisu fotografii wciąż daje dużo radości i wiele osób decyduje się na wykonanie sesji zdjęciowej, jaką oferuje to urządzenie.